Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedésben csúnyán...

Autókereskedésben csúnyán átvertek és nem hajlandók visszavásárolni az autót. Kérdés: Ha lejáratom a kereskedést, érhet-e baj engem jogilag?

Figyelt kérdés

Szervíz is igazolta, hogy a hiba már a vásárlás előtt is fenn állt és elég erősen "neppertrükkel" adták el nekem az autót. 2 nap után derült ki, miután elhoztam az autót, de nem voltak hajlandóak visszavenni.

A hiba okát nem akarom leírni, nehogy felismerjenek, de lényegében a szerelő is megmondta, hogy ők az erősebbek, kár bírósághoz folyamodnom. Az jutott eszembe, neten megpróbálok írni egy cikket a kereskedés nevét feltüntetve, továbbá plakátokat is, kis cetliket hagyva a történetről a kereskedés közelében elhajigálni. Minden célom az, hogy valahogy tönkretegyem őket, de nem szeretném ha visszafelé sülne el. Olyan dologgal vert át a kereskedés, amin mindenki kiakadt, ahogy elmeséltem és látták is a hibát. Szeretném, ha ez a kereskedés teljesen csődbe menne és másnak ne tudjanak többé kárt okozni.


2018. okt. 5. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

1. Kérdés, mi áll a vételi szerzödésben, mert ha benne van, hogy megnézted, milyen állapotban van, akkor nincs semmi jogi alapod a reklamációra.

2. Ha bárhol elkezded lejáratni öket névvel, akkor te ütöd meg a bokádst, mert feljelenthetnek rágalmazásért és hitelrontásért, a büntetés olyan összeg lesz, amit életed végéig nem tudsz kifizetni - azaz magad teszed tönkre, nem öket!

2018. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kérdésem volna ez ügyben, helyileg melyik településen van a kereskedés? Egyébként a kérdésre válaszolva (nem vagyok ügyvéd, nem vagyok hozzáértő) ha neten írsz valamit és vissza bírnak téged nyomoztatni, becsületsértésért feljelenthetnek. Ha cetliket írsz és leírod, mivel vertek át (konkrétan), esetleg felvesz egy kamera, még szemetelésért is kaphatsz valamit illetve azt is tudni fogják, ki dobta el, ha a kereskedésben dolgozó megtalálja és mondjuk ez van beleírva: Vettem egy XYZ márkájú autót és ez meg ez volt a hibája, amit nepper trükkel elfedtek és ő meg ő azt mondta... Így biztos a lebukás, mivel emlékeznek azok mindenre. Ha meg a kamera felvesz, az meg a másik. Úgy tönkretenni egy kereskedést nem tudsz, hogy bezárjon, mivel mindig van valaki, aki naivan megy autót vásárolni (ahogy én is és meg is cumiztam, hiába néztem át rendesebben) mindig találnak olyat, aki nem ért hozzá, kereskedés már csak ilyen. Lehet van normális, olyannal még nem találkoztam. Minden esetre én nem tenném kockára a bőrömet, hogy tönkretegyem és ha félresikerül akkor meg megint megcumizni. Ha esetleg van a kereskedésnek Google Maps-en kis blipp-jük, ott van olyan menüpont, hogy "Vélemények". Na oda azért beírnám a dolgot, mivel az csak a vélemény, az nem becsületsértés, meg kitudja, de persze nem alpári módon, normális, úriember módjára leírod a problémáidat, én néztem, hogy a kereskedésnek milyen értékelése van. Ha tudtam segíteni, örülök.
2018. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, mi van benne a szerződésben, de ha tartalmaz olyasmit, hogy tájékoztattak az autó állapotáról, és te ezt aláírtad, akkor veszett ügy, legalábbis bírósági szempontból.

Én egyébként a Homár blogot javaslom.

2018. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyes, a szerződés nem írja felül a jogszabályokat.


Kérdező, Békéltető testület és bíróság

2018. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

" Olyan dologgal vert át a kereskedés, amin mindenki kiakadt, ahogy elmeséltem és látták is a hibát."


Ha mindenki látta a hibát, akkor te miért nem láttad, miért vetted így meg??? Ez a te hibád, ezért nem relklamálhatsz.


Az meg, hogy csödbe viszed öket - erröl az elözöek leírtak mindent, egyedül te mégy csödbe, ök nem.

2018. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Csak nem a tripla A? :)
2018. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha kereskedéstől vetted akkor van félév szavatosság. Ha vissza nem is veszik, ki kell fizetniük a javítást. Ha nem teszik szólj az ügyvédednek majd intézi.
2018. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A szerviz igazolása és a szerelő megmondta nem ér semmit. Erre szakosodott ügyvéddel és hivatalos szakértővel kell beszélni. Majd ők tájékoztatnak a lehetőségeidről. Addig fölösleges lejáratókampányt indítanod. Arról nem is beszélve, hogy feljelentés alapján simán megkeres és talál a rendőrség, hiába vagy névtelenül a neten.
2018. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tennéd a legjobb szolgálatot ha leírnád hogy mi az a neppertrükk amivel rászedtek. Mert akkor majd mindenki figyelni fog erre és másokat már nem tudnak így átverni.
2018. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

bíróságra mész, az évekig elhúzódik, addig sem lesz autód.

sajnos a bürokrácia ilyen.

ha ki akarsz cseszni velük, hívd rájuk a NAV-ot inkább ;)

ha meg az igaz történeted írod le az nem becsületsértés meg hitelrontás. az akkor áll meg, ha kamuzol. szóval hajrá.

esetleg vedd fel a kapcsolatot a totalcar.hu szerkesztőségével, Zách Dániel foglalkozik mostanában a témával.

2018. okt. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!