Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az utastérben a "levegő...

Ha az utastérben a "levegő kiömlőkből" kikapcsolt hűtés/fűtés mellett is jön némi levegő, az milyen hibára / minek a hibájára utal?

Figyelt kérdés
A beáramló levegő hőmérséklete annak függvényében változik, hogy hová állítom a "tekerentyűt", tehát rendeltetésszerűen működik, csak a 0-ás fokozaton szerintem és emlékeim szerint nem szabadna levegőt befújnia.
2018. okt. 6. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Mond neked az valamit, hogy menetszél? Autóálya tempónál például ha nem kell klíma, sokszor be sem kapcsolom a ventilátort, elegendő annyi, amennyi a menetszéltől bejön a szellőzőrendszerbe.
2018. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
A 0 fokozatra a ventilátort érted,akkor a menetszél beáramló levegő még beáramlik,mer az az a csappantyút nem állítja zárt állásba.Azt egy külön tekerő gomb állítja,hogy hová áramoljon ,vagy egyáltalán ne a levegő.
2018. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Semmilyen hibára nem utal, bejön a menetszél. Ennyi. Ha zavar, tedd belső keringetésre és akkor nem fog jönni a levegő!
2018. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Igaz, nekem nincs autóm, csak Ignisem, de soha nem éreztem menetszelet a kocsiban, amíg a kérdéshez hasonló hiba nem jelentkezett nálam is.

Nálam annyival rosszabb, hogy a három tekerentyű random módon nem működik. Azaz nem is lehet elfordítani rendesen.

Változó módon hol az egyik akad el félúton, hol a másik.

Illene a okoskodásom után érdemi választ is írnom, de nem tudok.

Csavar eshetett ki, kar görbülhetett el, vagy több csatlakozás hullott szét, nem tudom.

De nem a menetszél fú odabent, az egészen biztos. Hat évig nem éreztem, csak most.

2018. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Én bizony eddig csak sz@r Insigniát, H/J/K Astrákat, Ford Focus 2. és 3. generációst, Ford Connectet, Citroen Berlingo/Jumpy/Jupert vezettem, 2005 és 2018 közötti évjáratokkal. Volt amiben kétzónás digit klíma volt. De ezek az Ignisedhez képest olyan buta fostaligák voltak, hogy ha leveszed 0-ra a ventilátor fokozatot, nem zárják le automatikusan a ventilátor külső szívónyílásának az útját. Azaz a menetszél következtében volt némi légáramlás a beltérben lévő rostélyoknál ha a kezedet odatetted. Én mondjuk ezt nem érzem hátránynak, mert legalább ventilálás nélkül sem párásodnak az ablakok és szeretem ha bejön egy kis friss levegő is, nem ugyan azt lélegzem vissza. De én már csak ilyen "perverz" vagyok. Az Ignised ezek szerint átvált ekkor magától belső keringetésre, így nem tud a külső levegő bejönni, ezek meg mind "nyilvánvalóan" gyári hibásak voltak, hiszen ehhez külön még egy gombot is meg kellett nyomni, vagy menüben állítani.
2018. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

#4 El vagy tévedve az Igniseddel, és hülyeségeket irkálsz.

10 éve hajtok egyet, és ha nincs áttéve belső keringetésre, akkor a menetszél érezhető szellőzést produkál odabent már 60-70 körüli tempónál is. A szélvédő előtti rostélynál jön be a levegő, teljesen természetes dolog, hogy odabent érezni.

2018. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Új swiftnél is van ilyen. Ez nem hiba.
2018. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A keringetés nem tudom, hol áll, meg fogom nézni.

2018. okt. 6. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!