Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hónapokig garázsban álló...

Hónapokig garázsban álló gépkocsi esetén a benzintankban hány liter "tárolása" biztonságos kellően, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Szinte egyáltalán nem értek a gépjárművekhez. Bizonyos okokból hónapok óta garázsban álló kisebb méretű személygépkocsi tankjában mindegy, mennyi benzin van? Van számít netán valamilyen szempontból ennek mennyisége, pl biztonsági, amortizációs, életvédelmi, fogyasztási, akkumulátor stb szempontból?

2018. okt. 8. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Inkább az számít milyen minőségű.

A prémium 100-s benyák, 1 évig is kihúzzák.

A sima 3-4 hónap alatt elkezd szétesni.

Amúgy érdemes félig legalább rakni.

De amúgy több hónapig nem használsz egy kocsit ott érdemes más dolgokra is figyelni, tömítések, lassan jön a tél, fagyálló minősége megfelelő a hűtőfolyadékban, stb. Ablakmosóba, téli ablakmosó.

Aksi biztos le fog merülni, ami hosszútávon nem tesz jót neki, így érdemes 2-3 hetente feltölteni.

2018. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lassan egy éve áll garázsban, hozzáértők megnézték, beindítottuk a motort, azt mondák nekem, az akksi rendben van, bár kb 1-2 hetente érdemes beindítani a motort, és 20 percen át úgy hagyni, mert a motor forgása visszatölt valamelyest az akksin.


(A garázsajtót meg ki kell nyitni, elmondták nekem ezt is, hiszen veszélyes a kipufogógáz, tehát zárt (garázs)térben problémát okozna.)


Hozzáértő személy tavaly tél elején használta utoljára az autót, tehát biztosan olyan ablakmosó stb van a kocsiban, ami télen kell.


Nem tudom, számít-e, hogy közben megjött a nyár? (Most meg az ősz, ugyebár).


Tehát azt nem tudom, mi a további, vagy másfajta teendőm a gépkocsival, hogy továbbra is olyan állapotban legyen, amint amikor tavaly télen itt hagyták?

2018. okt. 8. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Kockás lesz a gumi...
2018. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen az abroncs lapulhat ès ütni fog-ez ellen bakokra kell tenni a jàrgànyt.

Amúgy jòt tenne neki ha 2-3 hetente valaki megtenne vele 40 kilometert.

2018. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 11. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!