Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék ki vonatni egy...

Szeretnék ki vonatni egy kocsit és alkatrésznek meg tartami lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy astra f-ről lenne szó, most törte össze egy barom a parkolóba, de viszont a családban van egy másik így meg szeretném tartani, mit lehet ilyenkor tenni? Meg oldható? Ha igen menyiért?

2018. okt. 9. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem. Csak akkor vonják ki, ha elviszed a papírokat arról hogy egy bontó átvette.
2018. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2018. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Beviz Elek ***** válasza:
Írj egy adásvételit valami ukrán/orosz névvel
2018. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mickbro ***** válasza:

Sajnos ehhez trükközni kell.

Vagy eladod egy külföldinek, vagy egy hajléktalannak, rajtuk nem igazán tudják számonkérni az átíratást.

A te nevedről csak akkor kerül le, ha bontási igazolást, vagy adásvételit viszel. Amíg ezek valamelyike nincs, addig az önkormányzat rendíthetetlenül küldi neked a gépjárműadót.

2018. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mickbro ***** válasza:
Egyébként elég fura helyzet, hisz jogilag a te tulajdonod, kifizetted, mégsem tarthatod meg,...Ki érti ezt?
2018. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 D. Brasco ***** válasza:
5-ös,egy autó rogyásig van erősen szennyező anyagokkal ....már csak ezert sem lehet megtartani,meg a visszaélések miatt sem!
2018. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mickbro ***** válasza:

igen, ez így van veszélyes hulladék. Nem lenne jó, ha otthon mindenki szanaszét locsolná a motorolajat. Ez oké.

De...leadom a kocsim bontóba, fizetek érte. Majd a bontóból veszek egy váltót, egy motorblokkot és haza viszem, és otthon tárolom. Ez teljesen legális. De ha egyben van, akkor az veszélyes...hmmm.

Az én autóm az én tulajdonom, miért nem tarthatom meg?

2018. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 D. Brasco ***** válasza:

"Az én autóm az én tulajdonom, miért nem tarthatom meg?"


Tovabbra is a visszaélések miatt!Mit nem értesz ezen?!?

2018. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 veterán vas ***** válasza:

#7!

Azt ugye nem nehéz megérteni, hogy egy komplett autó -még ha törött is- messze nem azonos, egy bontóból vásárolt fődarabbal?

2018. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mickbro ***** válasza:

Ha elviszem az autómat bontóba, és darabokra bontják, utána vissza vásárolom az utolsó darabig, mert gondolom, meg lehet venni, akkor már otthon össze is rakhatom, vagy kis darabokban tárolom, de ez már az én dolgom.

A lényeg az hogy közterületen roncsot nem lehet tárolni.

Oké, nem adom az értetlent...

Értem én, hogy a roncsautókat nem szívesen látják, meg azt is vágom, hogy ne bütyköljön otthon a Gipsz Jakab, mert elbassza a féket, meg sok hülye tényleg kiönti a földre a fáradtolajat, és ezt így próbálják beszabályozni, meg az állam szüksége van a adófizetők pénzére. De kitartok továbbra is amellett, hogy ez így nem oké, mármint ami a tulajdonjogot illeti. Hisz, gondoljatok bele, a Kérdező kérdésébe! Van két autója, az egyiket működtetné, a másikat szétszedné és átrakná az elhasználódott alkatrészeket. De nem teheti meg, mert az állam gátolja ebben. Ez így nem frankó. Ezt ugye mindenki érzi?

2018. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!