Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék új autót vásárolni...

Szeretnék új autót vásárolni autószalonból 10millió forint feletti értékben. Szerintetek van lehetőség ekkora összeg felett készpénzes fizetésre?

Figyelt kérdés
2018. okt. 13. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne. Legfeljebb azt fogják sajnálni, hogy nem hitelre veszed, mert az autószalonok is kapnak ezért jutalékot a banktól, aki a hitelt adja. De meg nem tilthatják, hogy készpénzzel fizess.
2018. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dirtboy ***** válasza:
azt nem tudom de szerintem érdemesebb utalni mert ha ezt kikéred a bankból készpénzben akkor kb 100ropit már le is vesz a tolvaj banda
2018. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze, csak ne 100-200 forintosokban :D
2018. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utalni érdemes, de a legtöbb helyen jóval többet engednek, ha mondjuk 50% kp 50% hitelre veszed, és ha alacsony a thm 2-3% pl, akkor jobban megéri hitelre venni, a nagyobb engedmény miatt, ki kell számolni.
2018. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne?! Ugyan én csak kb 7,5-ért vásároltam idén, de az autó rendelésekor fel sem merült a kérdés, hogy hogyan szeretném kifizetni. Miután megérkezett az autó, az átadás előtti napokban kérdeztek csak rá, hogy hitel, vagy kp. Rávágtam, hogy kp átutalással. Semmi gond nem volt ebből. Ugyan ebben a szalonban lehet sokkal drágább autót is rendelni, mint amit én vettem. Nem hiszem, hogy ezen problémáznának.
2018. okt. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

1 millió forint felett nem fog menni a fizikai kps fizetés. Csak utalást fognak elfogadni.

Saját tapasztalat alapján mondom.

2018. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Az utalás az nem készpénz, hanem banki tranzakció. Készpénzes fizetésnél 1,5 millió Forint a korlát, az afölötti műveletet a törvény tiltja (Adózás rendjéről szóló törvény [Art]).
2018. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"1 millió forint felett nem fog menni a fizikai kps fizetés. Csak utalást fognak elfogadni.


Saját tapasztalat alapján mondom."



"Készpénzes fizetésnél 1,5 millió Forint a korlát, az afölötti műveletet a törvény tiltja (Adózás rendjéről szóló törvény [Art])."


Saját tapasztalat: készpénzzel fizettem ki a kereskedés pénztáránál az autómat, 7 millió Forintot (1 hónappal ezelőtt).

Semmilyen törvény nem tiltja, nem csak utalást fogadnak el.

2018. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
fizettek már be nálam másfél millió feletti mobil számlát kpval, akkor nehogymár ne lehessen autót kpra venni
2018. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a kérdező hogy értette a kérdést:

1. hitel / saját pénzével fizeti ki?

2. utalás / fizikailag viszi a pénzt egy bőröndben?


Mert ha a 2. verzió, akkor én is félreértettem. Nekem mondjuk eszembe nem jutott volna kézben vinni a köteg húszezreseket. Sokkal drágább is lenne ilyen összeget felvenni a bankból mint utalni. Persze aki otthon gyűjtögette a párnacihában (ha van ilyen egyén manapság), annál meg ez a megoldás az olcsóbb. :)

2018. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!