Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok motoros és biciklis miért...

Sok motoros és biciklis miért úgy közlekedik a városban, mintha az autósoknak semmi más feladatuk nem lenne, mint az ő előrehaladásuk segítése?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan a "majd az autós vigyáz rám és lefékez" mentalitással haladgatnak, amivel a forgalom szempontjából a fő baj talán az hogy ő már rég nincs ott, amikor 15 kocsival hátrébb még mindig miatta fékeznek...Ha meg az autós szabályosan szeretne haladni, és nem mindenáron elsőbbséget adni ott ahol nem kell, sokan még fel is háborodnak.


Félreértés ne essék, igyekszem mindig segíteni a biciklisek és motorosok közlekedését, ha látom a visszapillantóból hogy jönnek, le szoktam húzódni valamerre hogy elférjenek. Nem öröm nekem az, ha ők sem tudnak haladni, ha lehet, menjenek. De sokan olyanokat vállalnak be, hogy nem is értem miért nem vigyáznak magukra jobban, vagy miért nincsenek tekintettel arra, hogy más is el szeretne jutni oda, ahova indult, és nem azért ült autóba, hogy az ő közlekedéséhez asszisztáljon.


2018. okt. 13. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Micsoda?


Azért ez még Pesten sem gyakori, hogy 1 motoros miatt fékezni keljen.


Belvárosban amúgy sem tudsz gyorsabban menni, ha van, ha nincs biciklis.


Külső részeken pedig van akkora hely, hogy elférj mellettük. Jó persze van aki az autókkal együtt megy, meg olyan amit leírtal, de azért 10ből9 nem ilyen.


Tudod inkább mi az idegesítő? Hogy úgy mennek át a zebrán, hogy szét se néznek!!! Rájuk megértem ezt, de ennyire ne általánosíts.

2018. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

motorossal soha nem volt még gondom, pedig nem keveset vezetek

ha látom, hogy haladna akkor le is szoktam picit húzódni, hogy tudjon menni

ott is vannak bunkók akik nem törődnek semmivel és hajtanak mint az állat

de nekem nincs velük bajom, soha nem kellett egyet se kikerülnöm, vagy fékeznem miattuk...


biciglis, gyalogos és fallosz kalapos sofőrökkel viszont rengeteg dolgom van

ma pl csak 40km-t vezettem 4 kocsi jött majdnem belém oldalról, pedig 45el mentem nyíl egyenes belátható volt az út, csak már tudom, hogy ott sok a bunkó...

2018. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha én megváltoztathatnám a kreszt, akkor bisztos, hogy a bicikliseket kitiltanám a főútról. (Pesze építetnék a járdára egy bicikli sávot.)
2018. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet értek, semmi helyük a bicikliseknek a főutakon. Azt bírom amikor a busz előtt tekernek, az nagy nehezen megelőzi őket, aztán a megállónál utoléri a biciklis a buszt, megelőzi, majd a busz megint lassan haladhat a biciklis mögött, végül sikerül megelőznie, de a megállónál megint utoléri a biciklis és újra megelőzi a buszt... És ez megy a végtelenségig. 50km/h helyett mehet a busz 20-25km/h-val egy hülye biciklis miatt.
2018. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!