Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akarja itt mindenki...

Miért akarja itt mindenki házilag megjavítani az autóját?

Figyelt kérdés
Azt gondolják hogy ez csak ennyi és ezért a szerelők csak dísznek vannak? Egyik gyökér a másiknak hülyeséget írva még nemhogy hasznot de kárt is okozhat
2018. okt. 16. 06:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Na az értelem is megjelent.
2018. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ő itt az ügyeletes iq fighter, ne foglalkozzatok vele, akkor talán arrébb húzza a proli belét!
2018. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

2 saját példa, hogy NÉHA miért szerelek magam.

1., Malaguti 125 rendszámos robogón megszólalt a hátsó betét. Begurulok egy nagy szervizbe, erre rámszól a tulaj, hogy "nyáron, motoros szezonban nem szerel robogót"... Vettem gyorsan egy új betétet, Youtube alapján 20 perc alatt cseréltem

2., Rover 75 v6, jöt be az égett olajszag az utastérbe. Szerelő nézi, hogy a kartergáz csöveknél egy T idom eltört. 12.000 az alkatrész, plussz a munkadíj. Bementem légtechnika boktba, 2000-ért vettem egy saválló gyorscsatis T idomot, 5 perc alatt kicseréltem.

Na ezek miatt...

2018. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"Bementem légtechnika boktba, 2000-ért vettem egy saválló gyorscsatis T idomot,"


Nah akkor te pont az a fajta ember vagy, akinek így nézhet ki a kocsija. De a többi itteni otthon szerelős szakembertől is hasonló szinvonalra számítok:


https://www.youtube.com/watch?v=WmPNNNHLklY

2018. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám autószerelő volt, hagyott rám tapasztalatot, és egy komplett műhelyt, kérdem én, mi az anyámért menjek szerelőhöz?

Olajcsere, fék, futómű, ilyenek simán megvannak otthon, ha komolyabb elektronikai vagy motorikus probléma van, akkor viszem máshoz. Örülök, hogy ennyit értek hozzá, mert amúgy informatikus vagyok, és ha valakit nagyon érdekel, akkor neten is meg tud tanulni alap dolgokat.

Olyan, mint a festés. Egy kerítést le tudsz festeni otthon te is, de ha komplett házfestésre kerül a sor, akkor nyilván szakembert hívsz, mert jobban ért hozzá, és te nem akarod elrontani.

2018. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Beviz Elek ***** válasza:
84%

#8-as válaszoló minden pontjával nagyon egyet kell értenem. Vannak dolgok amiket nem tudok otthon megcsinálni (rozsdamentes kipufogó legyártása pl) és szakikkal kell megcsináltatnom, de ilyenkor gyomorgörcsöm van.

Fel van csavarozva az autó aljára keresztben egy védőlemez. Összeszerelésnél a szakit nem érdekli hogy jól rakta-e az anyát, a légkulcs megoldja.

A gumis elgörbíti és eltöri a kerékőr dugóját.

A szakszervíz kuplungcserénél kihagy pár csavart a váltóból.


Szóval amellett hogy pénzt spórolok, szabadidőmben a hobbimmal foglalkozom, még azt is tudom hogy rendesen meg lett csinálva a kocsi, az állapotáról pedig pontos képet kapok.

2018. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

azért mert ha lelkiismeretes munkát akarsz, nem bízod másra. ennyi.

amit tudtam én is megjacítottam magam a régi kocsin, az új garis, azon nem szabad még :)

de festést burkolást barkácsolást is kitanultam youtuberól meg fórumokból. meg én betartom a technológiai lépéseket, a szaki meg csak összebassza, mert már csilingel a fejében a következő meló díja

2018. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 7es válaszoló! Képzeld értek egy-két dologhoz, lehet többhöz mint te vagy édesanyád...

Egyébként szakmában dolgozó szerelő vagyok...


8asnak külön köszönöm. Teljeskörű választ adtál.Teljes mértékben érthetők a felhozott érvek.

2018. okt. 16. 20:44
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem kell olcsó szar autód legyen ahhoz, hogy érdekeljen az autód. Akkor még fiatal, 3.0 TDI Audi A6-oson egy kissebb hibát kellett volna megoldani, ezért egy random szerelőhöz mentem, mert a jól bevált szakim nyakig van munkával. Hogy biztos legyen a dolog, majdnem kicseréltetett velem 6 injektort anélkül, hogy bemérette volna, mert hát valahogy nem megy úgy az autó, és ő úgy gondolja, hogy az összes injektor szar. Mondanom sem kell mekkora összeg lett volna ez egy akkor 7 éves 3 literes turbódízelen. Az erőtlenség oka, amivel egyébként tisztában voltam, az EGR szelep elkormolódása volt, egy akkor még autószerelőként tanuló sráccal egy délután alatt megoldottuk. Ennyit erről.
2018. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!