Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus (Facelift) vagy...

Ford Focus (Facelift) vagy Opel Astra H? (2008-2009-es modellek)

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állunk, az anyagi keretünkön belül ez a két típsuú autó tetszik leginkább. Melyiket ajánlátok a kettő közül? Esetleg ha van tipp arra, hogy melyik altípus jobb vagy rosszabb (1.7-es, 1.9-es, stb.) arra vonatkozóan is szívesen fogadunk tanácsot.
2018. okt. 16. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Altípus? Az a motor térfogata.

Használtan H astrát 1.7 100 lovas dízellel vagy 1.6 benzinnel érdemes venni.

120/150 lovas motorral több gondod lesz.


A Ford sem rossz, a bsj vele az, hogy amikor összehasonlítottuk a 2008as transitot, egy 96os renault masterrel, egyformán rozsdás volt.

2018. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Látszik, hogy nő a kérdező, ráadásul nincs is jogsija :D A férj pedig a munkából telefonált haza, hogy "Tedd már fel légyszi a gyakorikérdésekre, ott mindig van válasz" :D

2018. okt. 16. 19:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A H Astráról nem tudok nyilatkozni.

A Focus nekem kicsit fapadosnak tűnt Trend felszereltségnél, viszont egyszer volt szerencsém egy Ghia-hoz az már nem volt rossz.


Benzinesből 1.6 100 lóerő ( a 115 lovas 1.6 TI-VCT felejtős) vagy 2.0 benzin ( ez örök mint a nyomor, cserébe nem takarékos).

A dízelek közül és az 1.6-1.8TDCI-t messziről kerülném ( ebből van sok ) és inkább a 2.0 TDCI-t választanám. Ez már PSA motor, ez elég normális technika szemben a korábbi 2.0 hulladék TDCIvel.


Ha van lehetőség ( mondjuk a két 2 literesből ezek a gyakoriak ) akkor Ghia felszereltséggel venném. Ebben már széria az elektromosan fűtött szélvédő ( ez kincset ér télen) és a tempomat, normális hangcucc stb..

2018. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Javítanám az előttem szólót, a TDCI a PSA motor. Nekem pont az van, pont 2.0TDCI és elégedett vagyok vele. Van/volt (faternak adtam) egy 1.9 dízel Astra H-m és enzinest is sokat vezettem már Opel szervizesként, mindkét autóval meg vagyok elégedve, az Astra H 1.7 dízelmotorral jó választás de nekem kicsit nagy a menetzaja, túlságosan hallani a motort. A Focusom (2005 második generáció de facelift előtti, ami nem lényeges) jóval praktikusabb az Astránál, a hátsó üléseket majdnem vízszintesig előre lehet dönteni, mert az ülőlap is előre bukik, így hatalmas tér van benne. Nekem egy viszonylag fapados felszereltségem van, fényezetlen kilincsekkel és tükrökkel, szövet belsővel, de van benne két elektromos ablak, fűthető az első szélvédő (tényleg aranyat ér télen) és van benne egy manuális klíma illetve szereltem bele tempomatot. Nekem megfelel. Az úttartása is jobb, mint az Astráé kb egyforma km óra állással (178 és 189000)

Az Astra mellett szól, hogy minden dízel modell tempomatos, okosabb a fedélzetije, talán szebb egy kicsit de nem olyan tágas, mint a Focus.

Opelból ajánlom az 1.9 dízelt is, mindkét változatot, tapasztalataim szerint nem kifejezetten problémás motorok és nagyobb élmény egy 150 lovas dízel.

Fordból az 1.6 dízelt nem, 1.8 igen, a 2.0 már részecskeszűrős, ez van, akinek válóok. A 2.0 motornak van két betegsége, az egyik az intercooler bypass szelepe a szívósor előtt, a másig az AGR szelep.

Az opelnek szintén az AGR. Mindkét autón cseréltem ezeket és hibátlanul mennek.

2018. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A benzines Astráról elfelejtettem, az 1.6 korrekt, az 1.8 tökéletes választás. Mindkettő Z motorkódú (Z16 és Z18) ami az Opel egyik legjobban sikerült motorja, bátran ajánlom, jó élmény velük az autózás.
2018. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért az "enyhe" túlzás, hogy jó élmény egy 1.6-os H astrával az autózás...


Elmegy A-ból B-be de élményt szerintem semmit nem ad.

2018. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Javítanám az előttem szólót, a TDCI a PSA motor"


Ezt írtam én is. Viszont - a Focust leszámítva - 2007-ig nem PSA TDCI-vel gyártották a Fordokat :)

2018. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ott a pont McClane. :)

Nem élmény az 1.6 Astra de szerintem nagyon korrektül viszi azt a kasznit, hétköznapi autónak tök jó.

2018. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Így van, tökéletesen megfelel hétköznapi autónak, de a vezetési élménye egy nagy nullával egyenlő számomra :D


Még egy régi ladát és százszor élvezetesebb vezetni mint egy H astrát :)

2018. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Agyfszt kapok ettől a vezetési élménytől. A gyakorirólé jó ha ketten voltak már a Nürburgringen, meg jó ha ketten rallyznak. Na az vezetési élmény! A-ból B-be eljutni meg közlekedés.

Az emberek 95%-a nem csapatni veszi az autót, hanem közlekedni.

2018. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!