Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell az amatőr autóversenyz...

Mi kell az amatőr autóversenyzéshez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok, a tanulmányaim nem az autótechnika felé irányultak, soha nem versenyeztem, de lelkes rajongója vagyok az autósportnak. Pár éve már rendszeresen veszek részt drift, rally, rx és szlalom versenyeken nézőként, a nemzetközieket pedig interneten követem, de szeretném ezt a hobbit a közeljövőben a következő szintre emelni. Évek óta olvasok fórumokat, blogokat, videósorozatokat, MNASZ dokumentumokat stb. is a témában, és mielőtt belevágnék (1-2 év), szeretnék mindennel tisztában lenni.


Sajnos a családi kasszára nem számíthatok, ezért az én időmbe fog a egész telni. Nem vagyok autószerelő, cserébe 4-5 ilyen barátom is van. Egy amatőr épített BMW lenne a célom (E36 a korunk "E30/Lada" megfelelője, alkatrészbázis miatt, ez még nem kultusz...).


Ilyen háttérrel és a kutatásokkal arra jutottam, hogy használt épített gépet érné meg venni néhány alap elvárással (lakatolva, csövezve esetleg, inkább sperr mint heggesztett, sport futómű/rugók, hidrokézi, versenyülés és kormány). Nem szeretnék versenyt nyerni, csak szórakozni (szlalom, drift), ezért is a hátsóhajtás természetesen...


Szükségem van bármi másra egy jó szórakozásra? A legjobb ár/élmény arányra vagyok kíváncsi, illetve, ha valaki magára ismert vagy van tapasztalata, kérem ossza meg!


Köszönöm szépen!



2018. okt. 17. 13:43
1 2
 11/14 veterán vas ***** válasza:
Először is, el kellene dönteni, az autósport melyik szakága érdekel. Ugyanis teljesen más autó szükséges a szlalomhoz mint a drifthez, hogy a rallyról már ne is beszéljünk. Más technikai felszereltség más hajtás,és még ezer dolog. Az első kettőhöz rendszám sem kell (gondolnád ezek olcsóbbak, miközben trélerre és húzóautóra lehet hogy több megy el). Szlalomhoz -kezdésnek- nem fontos a bukócső, nem érdekes a felszereltség, és egy garnitúra gumiból megcsinálsz 3-4 versenyt, driften egy nap elégethetsz 4-5 darabot. Rallyn meg egy versenyre, lehet, hogy 2 garnitúra is kevés lesz.... stb.
2018. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Mint azt korábban is írtam, természetesen semmilyen versenyen nem szeretnék részt venni. Se licensz drift, főleg nem rally. A játszós autó saját szórakozásomra kellene, ESETLEG kiprónálni egy szlalom versenyen.


Tudtommal ott sok kategória van, még széria autóknak is.


A kérdés már csak az, ha egy autót néhány alapvető ponton átalakítok (sperr, hidrokézi, ülések, kormány, futómű, ültetés, kormányszög), ezt ebben az országban le lehet papírozni, hogy normális rendszámot kapjon?


Úgy számolom, talán megérné a biztosítást fizetni, és a lábán levinni egy versenyre, elégetni pár garnitúrát aztán haza, mint trélerrel szállítani.

2018. okt. 21. 08:38
 13/14 veterán vas ***** válasza:

A speer és a a kormányszög nem nagyon kerül képbe egy műszaki vizsga alkalmával. A kormánykereket meg 5 perc lecserélni vizsga előtt/után.

Viszont a hidrokéziért és az ültetett -na adj'Isten szélesített- futóműért habzó szájjal támadnak. Egy kormányoszlop leengedésért le is lőhetnek (miközben már a 2005 óta a legegyszerűbb swiftekben is állítható a kormányoszlop magassága)

Szóval nem tudsz elég okos lenni.


Csak halkan:

Egyik barátomnak van egy "tisztességes" utcai autója. Aztán vett egy ugyan ilyen márkát játszósra. Átalakítva minden ahogy kell, csupán kettő dolog egyezik. A típusa és a színe. Amikor a "másikat" használja, egyszerűen ráteszi a rendszámot......


De ezt nem én mondtam ;)

2018. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Utolso! Koszonom szepen a reszletes valaszt, pont ezeket ertettem a papirugyek alatt!


A sztori zsenialis! Gyorsulni is ugyebar csak az Autobahn-ra jarunk :)


Kivancsisagbol kerdezem, az utolagosan beszerelt szelesitesre meg allithato futomure harapnak, egy gyari WRX STi-re meg rabolintanak mert "gyari"? Zsenialis orszag, semmit sem szamit ha viszed a papirt az atalakitasrol?

2018. okt. 23. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!