Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A KRESZ szerint a 2 mellékútró...

A KRESZ szerint a 2 mellékútról érkező autós egy szintben keresztezi a főútvonalat?

Figyelt kérdés

[link]

Szemben stoptábla, ahonnan nézem macisajt.

Ha szemből lévő autó kanyarodik jobbra (szemből nézve balra) és a nézetből érkező autós balra egy időben, akkor kinek van előnye? Szerintem a szemből érkezőnek.


2018. okt. 18. 22:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
link újra: [link]
2018. okt. 18. 22:34
 2/12 A kérdező kommentje:
tinyurl-t nem tudok linkelni, küldök egy print screen-t: [link]
2018. okt. 18. 22:39
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen a jobbra, kis ívben kanyarodónak van elsőbbsége.
2018. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mivel szemből egy parkolóból megy ki az úrihölgy, ezért neki kell elsőbbséget adnia. Vicces is lenne, ha az Egyetem u.-ban haladóknak meg kéne állniuk kiengedi őt a jobbkézszabály miatt.
2018. okt. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm a válaszát, a 2. válaszoló meg nem tudja milyen rendezvényen van. Nem az volt a kérdés, hogy a főútvonalon haladónak elsőbbsége van-e (nyilván van).
2018. okt. 19. 01:26
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Én a kérdésre válaszoltam. Ha neked elsőbbséget kellene adnod a parkolóból kijövőnek, akkor az Egyetem u.-ból érkezőnek is elsőbbséget kellene adnia neki ezen az elven, mert ugye nincs táblája, így jobbkézszabály lenne. Ez a logika benne, de úgy nézem nem ment át a válaszom második fele.


Másrészt nem tudom milyen főútról beszélsz, mert csak az Egyetem u., sem a József Attila u. nem főút, legalábbis a Google térképen nem az (azóta nem tudom történt-e változás).

2018. okt. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

*mert sem az Egyetem u.


Autokorrekt, bocs...

2018. okt. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Majatom ***** válasza:
59%
A parkolóból kifelé jövet a sorompón van stop tábla, a bejáratnál látszik a képen. de mivel ez így van elhelyezve, így csak az tudja, hogy ott van, aki onnan jön ki, a szemből érkező nem.
2018. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#6,7-es: ezek szerint neked nem ment át a kérdés, a kiírásban szerepel, hogy van stoptábla ill. háromszögtábla. A jobbkéz-szabály bennem fel sem merült, az te hoztad fel.
2018. okt. 19. 12:13
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy kis off, már sokadjára tűnik fel, hogy egy egyszerű kérdés kiírásnál is belekötnek az emberbe, gúnyolódnak, ez esetben ráadásul a kérdést sem olvasta el, vagy nem fogta fel. De nem veszi észre magát, hogy 0%-os a válasza, nyomja tovább. Csak gratulálni tudok.
2018. okt. 19. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!