Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejtőn (emelkedőn) parkolás?...

Lejtőn (emelkedőn) parkolás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott egy 82-es évjáratú Dácsiám.

Igen ám, de a lakásunk egy elég meredek lejtő utcáján helyezkedik el, és a csodamasinának nem megy a kéziféke, nem is kuriózum, az autó korát tekintve.

Szállok ki a kocsiból, és látom ,hogy kezdene lefelé gurulni.

Fogtam magam, és egy nagyobb követ helyeztem a kerekei elé.

Ti hogyan oldjátok meg? Nagyon gáz manapság ilyet csinálni?


2018. okt. 19. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az a baj , hogy ez nem vicc

.


nem jo a kezifeke .. vagyis nem jo a feke. nekem ugyanez volt egy 90-es suzukival . nem volt jo a kezifeke, nehezen fogott


ignoraltam

aztan egyik nap hirtelen menet kozben beesett a fekje, nem tudtam megallni

2018. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Te érdekedben add el azt a roncsot. Ki kár még 82es Daciaval? Vödör csavar volt már újkorában is és láthatólag tönkrement a kézifék is. Igaz meg lehetne csinálni, de ha szenvedni akartok...
2018. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem is kuriózum", de nem ám, pusztán tróger, trehány tulajra vall.

Pár ezer Ft egy bovden... Akinek nem futja ilyen szintű karbantartásra az ne járjon autóval...

Egyébként pedig, sebességbe rak, kereket a padka felé fordít, kiékel, természetesen mindezt az udvaron amíg megérkezik az alkatrész

2018. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

valószínű ez egy szopatós kérdés..de ha mégis igaz, akkor fordítsd a kereket ütközésig úgy, hogy a járda megakassza, aztán tedd egyesbe, és követ a kerekek alá.


Gratulálok a kocsihoz. A 82-es évjáratú kocsiban még időtálló, strapabíró rönyó motor van, érdemes megtartani.

2018. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igen, fékhibás autóval járni nem csak gáz, hanem illegális.

javítsd meg vagy javittasd meg a féket.

addig meg padkának kormányzás és sebességben hagyás, plusz kiékelés.

2018. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem a motorfék a hibás, hanem a Parkoló fék.

És igen, képzeljétek hogy ezt az autót örököltem felmenőimtől, és tudom, ideje lenne lecserélni egy újra, csak tudjátok ami a tietek attól nehezen váltok meg.

2018. okt. 19. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok az autóhoz, őszintén örülök, hogy még használod :) Én is egy 88-ast dédelgetek, apám zsír újonnan vette.

A Daciákon amúgy atom jó kézifék van, úgy volt az kitalálva, hogy a Kárpátok tetején is megálljon, szóval a kor nem kifogás. De nem fogok most okoskodni, nekem sem tökéletes minden.

HA van járdaszegély, annak kell nekigurítani, ilyen egyszerű. Még új autóval is így parkolok hasonló helyeken, sokkal biztosabb így. Viszont napokig, hetekig nem jó így állni, mert deformálódik a gumi. Párezer forintért van rendes ék a kerék alá, ami megtartja az autót. Közben pedig nézz egy korrekt szerelőt, mert tudom hogy sok szerelő kinevet a régi Daciával. Meg lehet ezt csinálni.

2018. okt. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha ez így folytatódik akkor nem az autótól fogsz megválni hanem az életedtől.
2018. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!