Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van alsó sebességkorlát?

Van alsó sebességkorlát?

Figyelt kérdés
Főutakra vonatkozik a kérdés főleg (autópályán tudom hogy van). Így a nyár elteltével gondoltam hogy valamelyest javulni fog a helyzet, de nem igazán tűnik így. Ma közel 300 kilométert vezettem le, javarészt főúton, és 3 olyan autósba is belefutottam, akik 50 km/h alatt mentek tartósan, lakott területen kívül, jól belátható szakaszon is. Ez most nem jelentetett akkora gondot, mert meg lehetett előzni őket, de nyáron sokat szívtam az ilyenek miatt. Szóval a kérdés, hogy nincs alsó sebességkorlátozás főutakra? (Régen tudom hogy volt, mármint az indokoltan lassan közlekedőkre simán ráfogták hogy "akadályozzák a forgalmat" és volt hogy emiatt pénzbüntetést kaptak, szóval valamilyen alsó sebességkorlát biztosan volt.)

2018. okt. 20. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nincs. Az a szabály, hogy nem szabad indokolatlan lassú haladással feltartani a forgalmat, jelenleg is érvényben van. Lakott területen kívül az 50 km/h alatti sebesség már tekinthető lassúnak, de ha olyan gyér volt a forgalom, hogy gond nélkül meg lehetett előzni, akkor végülis nem akadályozott.
2018. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Annyira imádom ezt az indokolatlan akadályozás dumát. Az összes ostoba türelmetlen tróger ezzel jön. Épp csak az a bökkenő, hogy senkinek, ismértlem SENKINEK nincs joga eldönteni látatlanba a másik félről hogy miért halad lassan. Ugyanis nem tudhatja! Motorhiba, keres egy épületet, kereszteződést, támpontot stb...

Még a rendőr sem indíthat eljárást csak azért, mert főúton 40el megy. Akkor egy civil milyen alapon vádol bárkit is indokolatlan lassú haladással?

Most lehet lepontozni...

2018. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na de két város között, mindegyiktől legalább 10 kilométerre, kereszteződés nélküli úton is lassan haladnak. A motorhibát elfogadom mint lehetséges indokot, de nem hiszem hogy ez ilyen gyakori jelenség lenne (nyáron átlagosan 4-5 lassan haladóval találkoztam naponta). Amúgy nincs problémám az ilyen sofőrökkel, csupán ma megfogalmazódott bennem a kérdés hogy van-e alsó sebességkorlát. Mostmár akkor tudom hogy nincs, köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 20. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol van kapaszkodósáv, ott a belső sáv(ok)ban szokott lenni, de egyébként nincs.
2018. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen lassan akart menni, mert csak. Nézte a tájat, lazított, örömautózott. A lényeg: közöd?

Képzelj a helyére egy traktort, akkor nem húzod fel magad. Mert egy lassú járműnek is van joga használni az utakat, és egy 30-al menő traktor vagy kombájn mögött nem lennél ideges, hiszen az nem tud gyorsabban menni.

2018. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!