Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Siketek megkaphatják a jogosít...

Siketek megkaphatják a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Autóra értem a kérdést. Nekem nincs jogosítványom, viszont tegnap az egyik kollégámmal utaztam haza és egy olyan szituációba keveredtünk, hogy 2 sávos főúton lakott területen kívül, mindkét sávban egymás mellett haladt 2 autó, úgy 60-70km/h-val. A kollégám a belső sávban dudával jelezte hogy el szeretne menni, erre nem történt semmi. Utána ráfeküdt a dudára és kb. 2 percen keresztül nyomta folyamatosan. Ezután sem történt semmi, így végül szembesávban megelőzte őket. Ő szerinte a belső sávban haladó biztosan, de lehet hogy a külső autós is siket volt. Ilyen létezhet? Siketség nem kizáró ok a jogosítványnál?

2018. okt. 20. 20:00
 1/9 belapus ***** válasza:
77%
Tudok olyanról, akinek van jogosítványa.
2018. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Legálisan biztosan nem. De nem kell ehhez siketnek lenni, vannak olyanok (nem is kevesen), akik annyira nem figyelnek, hogy egy ilyen szituációban simán nem veszik észre a dudaszót, vagy olyan bunkók, hogy ha észre is veszik, akkor sem reagálnak, már "csakazértse".
2018. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Kicsi az esélye, hogy 2 süket, vak (tükörbe se néz), és hülye (folyamatos belső sáv 70-nel) ember közlekedjen előtted. Talán jó mókának találták .
2018. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

A kérdést ironikusnak érzem!


A kollégád nem bírta őket megvárni, ameddig alkalma lesz megelőzni őket vagy miért kellett idióta módjára ráfeküdni a dudára? Elképzelhető, hogy ők szándékosan haladtak lassabban, mert tudtak valamilyen veszélyről a szakaszon.

2018. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

4.

Párhuzamos közlekedésű főútvonalon, lakott területen kívül haladt egymás mellett a két autó 60-70-nel perceken át. Én se vagyok oda a mindenkit levillogó,ledudáló idiótákért, de itt szerintem nem a hátsó autós volt az.

2018. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

A barátod veszélyesen vezet, és még bunkó is...

Én is találkozok ilyenekkel, de vagy villogok neki, vagy csak szimplán mérgelődök. De sosem előzök, mert általában 2 sávoson záróvonal van.

Ja, és a dudáért meg is büntethetik... le van írva a kreszben, mikor lehet használni hangjelzést. Ez nem az a szitu volt...

2018. okt. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Az nem jutott eszébe, hogy szimplán nem érdekli őket, vagy hangos a zene, és nem is hallják? Pont a siket verzió ugrott be. Életszerű...
2018. okt. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Úgy látom nincs gond azzal, h szerezzenek.

2018. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%
Siket vagyok. És van jogsit. :) Van tükör oda tudok figyelni. :) Kivéve valaki duda akkor nem hall. Sikereknek vagy nagyothallók gyakran kell figyelni a tükört.
2018. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!