Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jó választás egy...

Mennyire jó választás egy Mercedes CLK 1.8 benz motorral?

Figyelt kérdés
szeretnék egy fiatalos, elegáns autót hosszabb távra, lehetőleg coupe-t, CLK ban gondolkodtam, 1.8 as benzin motorral, kinek milyen tapasztalata van az autóról? mennyire költséges egy átlag magyar pénztárcájához képest, mennyire strapa bíró és időt álló ez a motor? megpéri e ilyet venni ? vagy esetleg mást ebben a kategóriában?
2018. okt. 21. 18:04
 1/8 anonim válasza:
0%

Tipikus magyar vagy :)

Hetes BMWt 1,2 suzuki motorral.


Akinek majom kell, annak jusson banánra is :) Prémium autó prémium szervízdíjakkal.

2018. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 kifejtenéd? Nem tudom mit akarsz mondani ezzel :D


És sok mindentől függ. Milyen évjárat? Mennyit akarsz vételárra költeni?

Nem csak a motor mehet tönkre. Ez egy merci. Tele elektronikával, tele minden földi jóval ami elromolhat.

Általában ha felmerül a mennyire költséges kérdés, akkor a merci az nem opció, mert nagyon. Kivéve ha veszel egy kockamercit (na de abból sem az S osztályt).

Mennyire strapabíró? Az attól függ. Sportos coupe mivoltából lehet hogy szét van b****va az egész, mert hidegen, bután csapatták vele.

Akkor működhet a dolog ha olyantól veszed akiben bízol, és tudod hogy vezette az autót. de akkor is sokat kell költeni rá. Azt tudd hogy az autómata váltó is sokkal több költséget okoz, a Merci alkatrészek drágák, utángyártottat meg nem akarsz egy ilyen autóba hidd el.

A Merci egy drága autó, drága embereknek, szerintem.

Mivel azt mondod hogy hosszabb távra nézelődsz, akkor szerintem vagy legyen sok sok pénzed, vagy ne sportautót akarj. Általában a használt 10+ éves sportautók eléggé szét vannak verve.

Ha azt mondod hogy 2 évre kell, akkor vegyél amilyet akarsz, veressed, tuningold, aztán add le a bontóba 2 év mulva és vegyél egy normális autót.

Más autó ebben a kategóriában? Esetleg nézelődj a mazda mx5 környékén, vagy ha van ismerősöd akiben megbízol és van eladó BMW je.


Egyéni vélemény, nem kell szarozni ;)

2018. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Persze, hogy kifejtem:

Itt a kérdező, aki tipikus példája a kismagyar/román/ukrán/roma rokkokónak.


A kocsi legyen elegáns,fiatlos,sportos és persze kupé. Hiszen reprezántálni kell! Megmutatni a környezetnek, hogy mi elegások sportosak, fiatalosak és egyediek vagyunk. Nem úgy mint a többiek akik csak egy skodát, seatot, suzukit vásároltak. A csicska szürke többség :)


Ez mind szép és jó, de a mi kismagyarkánk, már kinézte az 1,8 ast a lehető legkisebbet és érdekli is, hogy mennyire költséges az ÁTLAG kisMAGYAR pénztárcájához, hiszen legyen költség mentes, strapabíró, időtálló HOSSZABB távon :)


Bizony a kismagyarkánk alig bír összerakni 0,5-1,5 millát, de CLK Merci kell :)


Az ilyen venne hetes BMW t is 0,8 as Maruti motorral, hiszen ez kifele megmutatja az Ő nagyságát, de a hozzátartozó belső értéket már nem bírja fentartani :)



Én azt javasolnám a mi kismagyarkáknak, hogy döntse el, hogy mire akarja használni a kocsit és arra vegyen járművet. Mennyit akar menni egy évben? Hol használná? Az ÁTLAG magyar pénztárcáját ne vágja agyon hitellel és számára LUXUS kiadásokkal.


Egyáltalán kell neki kocsi? Eddig hogy oldotta meg? Hiányzik 1,5 millát adni egy kocsért, átíratni 100 ért, biztosítás évi 40, első kötelező szervíz 100-200 e ft. Téli gumi szett 100, Nyári 100 és erre jön a 430 Ft os üzemanyag... Kell ez neki, hogy kifejezze a fiatalos, elegáns stílusát?

2018. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából 23 éves vagyok aki dolgozik és még tanul mellete viszont a jövedelmem nem több 150e nél jelenleg. Nem felvágásból venném csak tetszik és szeretnék egy saját autót. De lehet hogy jobb lemondani az almainkról s addig nyújtózni míg a takaró ér. Sajnos ezvan nemnagyon engedhetünk meg magunknak még egy 1,5-2 miliós autót sem.
2018. okt. 22. 11:46
 5/8 anonim válasza:

Ha mindenképpen kell autó - de én lebeszélnélek - akkor érdemes egy racionális autóval kezdeni.


[link]


250 ért megveszed.

Átíratod, biztosítás, leszervízeled, 2 gumiszett és máris 5-600 nál jársz.

Megvannak az előnyei:

- Elvisz A ból B be

- Nem sajnálod kint hagyni.

- Otthon is lehet javítani.

- Nincs elektronika

- Nincs DPF, DSG, kettőstömegű lendkerék, porlasztók, stb.

- Olcsó kötelező szervíz.

- Olcsó alkatrészek.


És hangsúlyoznám, hogy elvisz A ból B be.


Majd ha 30 évesen már Fél millát fogsz keresni, akkor veszel egy értelmes gépet, addig spórolj, tanulj, utazz, ismerkedj.

2018. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van 🙂! Az autó csak egy eszköz, ne verjük rá minden pénzünket
2018. okt. 22. 14:12
 7/8 Barbell Deadlift ***** válasza:

Kedves 1-es!


Írj panaszlevelet a Mercedesnek, hogy miért gyártották ilyen motorral, ne a szegény kérdezőn vezesd le a frusztrációdat. Biztos, akik újonnan megvették, ő nekik sem volt pénzük banánra...

Egyébként nem olyan kicsi motor az, 163 lóerős, 240 Nm nyomatéka van, elég jól viszi az autót.


Csak hogy a kérdésre is válaszoljak: mindig kockázat egy ilyen autót megvásárolni, nem tudhatod, hogy hogy használták, márpedig egy kompressoros láncos motor több odafigyelést igényel, mint egy sima szívóbenzines.

A neten van 1-2 blog, ahol leírják a motorral kapcsolatos lehetséges problémákat, amire mindenképp figyelni kell, az a vezérműlánc, továbbá beindítás után hagyni kell kicsit melegedni. A 150 ezer forintos fizetéshez nem mondanám optimális választásnak, lehet, hogy ki tudsz fogni egy jó példányt, ami sokáig költségmentes lesz, de ennek az ellenkezője is előfordulhat.

Azt tanácsolom, hogy 8 havi fizetésedet költsd csak autóra, többet ne, mindazonáltal ha otthon laksz, nincs gyereked, és sok pénzt tudsz félre tenni, akkor ne feltétlenül foszd meg magad a vágyaidtól, csak mert a neten 1-2 ember okoskodik. Olyan élményt nyújt egy ilyen autó, amit nem feltétlenül lehet pénzbe kifejezni.

6-8 havi fizetésedből csak első generációs CLK fog kijönni. Azokban még volt 2 literes szívó benzines, az egy elég jó motor.

Még annyit zárásképp, hogy egy olcsó autóval is meg lehet szívni, nem feltétlenül kell Mercedest venni hozzá.

2018. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

huh első...szerintem te vagy tipikus magyar, a srác teljesen normálisat kérdezett, te meg kiosztod a suttyó gondolkodású agyaddal. 1.8-as benzines motor kb 163 LE, és ugye vannak kompresszorosak is... bőven elég városba ekkora motor.


amúgy szerelőtől is függ, mennyire költséges, ha van egy jó szakid, akkor olcsóbban megúszod. az 1.8a-s, 2.0-es benzines motorok tapasztalatom szerint és hallomások alapján abszolút megbízható, időtálló gépek ezek. A hibalehetőség a kasztni, sajnos szeretnek rohadni. Nekem van egy 2 ezres kompresszoros c mercim, garázsban van, de sajnos 1-2 helyen már jönnek a rohadások. sajnos ez az ezredfordulós mercik kvázi "velejárója". a fogyasztás nem vészes, 10-12 liter városban, pályán pedig 8 alá is lemegy, attól függ, hogy nyomod neki.


hogy megéri-e? egy clk igazi életérzés, sportos, elegáns, luxus és szerintem csodaszép. nekem a régi, ezredfordulós clk modellek jobban tetszenek, mint a cls, ami kiváltotta. erős motorok, jól mennek, tudsz vele haladni, jó megjelenése van. Szerintem a clk/cls a mercedes legszebb modelljei közé tartoznak. Szóval mindenképp megéri megvenni én csak ajánlani tudom.

2018. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!