Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért súrlódik a lendkerék?

Miért súrlódik a lendkerék?

Figyelt kérdés
Ráraktam a lendkereket a főtengelyre, ráhúztam az anyát, kicsit lötyögött ezért ráhúztam jobban és azóta minimális súrlódó hangot ha forgatom. Mintha valami szennyeződés lenne alatta. Simson schwalbe-ról van szó.

2018. okt. 23. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

A főtengely kúpos kiképzése biztosítja a lendkerék pontos elhelyezkedését, mely ékkel kerül rögzítésre. Ha a főtengely, vagy a lendkerék kúpos kialakítása sérül, túlhúzott rögzítőcsavar miatt, akkor ez a probléma áll fent.

ez esetben a tekercsek vasmagja ér hozzá a lendkerék belső falához.

Ez a probléma tönkreteszi a gyújtást, surlódás hőképzéssel jár és tönkre mennek a tekercsek, az alaplapba integrált kondenzátor stb.

ezt a hibát úgy szoktam orvosolni, hogy a tekercs vasmagját óvatosan "kireszelem" jelölőfestékkel megnézem, hogy a vasmag mely része ér bele a lendkerékbe és abból ovatosan reszelek le elégséges mennyiséget. amig a lendkerék nem ér a tekercs vasmagjához.

Ha s lendkerék sérült, szegecsek fellazultak, akkor centirozni kell, amit otthon nem igazán könnyű megoldani. Egyszerűbb a csere.

Ha a lendkerék üt, akkor tönkreteszi a főtengelycsapágyat, ez komoly károkat okoz!

2018. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azóta talán megoldódott a probléma, alaposan áttörölgettem, mert lehet, hogy valami szennyeződés volt a hibás.
2018. okt. 24. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!