Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan válthatok biztosítót,...

Hogyan válthatok biztosítót, hogyan köthetek másik Kgfb szerződést?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges szeretnék egy kedvezőbb árú Kgfb biztosítási szerződést kötni majd.

Most Aegonnál vagyok már 4. éve most következne az 5. év ha náluk maradnék.

A jelenlegi szerződésem évfordulója március 24.

Hogyan köthetnék másik Kgfb biztosítást?



2018. okt. 26. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, most látom, hogy nem a megfelelő témakörbe írtam ki a kérdést. Kérem a GyK adminisztrátorát legyen szíves tegye át a kérdésemet a " Biztosítás, papírmunka" kérdés csoportba. Köszönöm.
2018. okt. 26. 21:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Évforduló előtt felbontod a szerződést még az előző hónapban, február 24 előtt, és március 24-ig kötsz máshol. Én a Netrisk-en szoktam kalkulálni, és online megkötöm a kedvezőbb biztosítást.
2018. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az évforduló előtti 30. és 60. nap között tudsz változtatni. Azaz mondjuk pl január végén vagy február első felében tudsz ezügyben lépni.

Netes kalkulátorokkal, vagy közvetlenül a biztosítók oldalán kalkuláltatsz. Ami tetszik, azt megkötöd úgy, hogy március 24-től szóljon. A régit pedig lemondod. Ehhez vagy beballagsz a két biztosítóhoz és személyesen elintézed. Vagy pl netrisken (van még pár hasonló oldal) keresztül on-line is el tudod intézni. Ekkor küldenek egy meghatalmazást elektronikusan, amit kinyomtatsz, aláírsz és beszkennelve visszaküldöd nekik. Innentől kezdve a nevedben eljárnak mind a két biztosítónál.

Utóbbi megoldástól kicsit idegenkedtem, mert az a tapasztalatom, hogy önhibámon kívül elcsesznek valamit, ami miatt én szívok. Bár legutóbb minden rendben ment. Amúgy én is Aegonról váltottam 6 év után. Csak egy-két ezer forint éves szinten az árkülönbség, de nekem az is számít. Ezen kívül az Aegonnál már nem az első eset, hogy leemelték a bankszámlámról a biztosítási díjat, majd küldözgették a leveleiket, hogy állítólag nem fizettem, ezért meg fogják szüntetni a biztosításomat és így meg úgy fognak beperelni. Nem tudom, hogy ez más biztosítónál is így van-e, én ennél megelégeltem. Azért választottam a csoportos beszedési fizetési formát, hogy nekem még az utalással se kelljen foglalkoznom, emeljék le ők a számlámról a pénzt. Ehelyett csak plusz idegeskedés van miatta.

2018. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Aegonnal nekem is bajom volt már régen a Wabardnál vagyok
2018. okt. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 a.erika ***** válasza:
Tehát: évdordulód márc.24. A lényeg, hogy évforduló előtt 30 nappal BE KELL ÉRKEZNIE a felmondásnak a biztosítódhoz! Ezt online is megteheted. Üdv.
2018. okt. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!