Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell csinálni az elsősegél...

Mit kell csinálni az elsősegély vizsgán? Nagyon komolyan veszik? Ti mennyit tanultatok rá?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 10:43
1 2
 1/12 anonim válasza:

Egy elsősegély oktató bábun be kellett mutatni a lélegeztetés menetét, és néhány egyszerűbb kérdésre válaszolni. Nem vették halálosan komolyan, a mi csoportunkban nem bukott meg senki. Szerintem az előtte levő oktatáson elég ott lenni, mindent elmondanak ami kell a vizsgára.

Sok sikert!

2018. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az újraélesztést és a stabil oldalfekvést szokták kérni.
2018. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
bábun újraélesztéskor mennyire nehéz benyomni a mellkasát, mekkora erőkifejtés kell kb? lélegeztetésnél milyen erősen kell fújni? oktatáson nem volt idő kipróbálni :S
2018. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kipróbálás nélkül igencsak meglepő lehet, ha a vizsgán próbálod először a bábut, azt ugyanis nem egyszerűen simogatni, és rálehelni kell, elég jelentős erőkifejtés kell hozzá.

A bábun ráadásul vannak érzékelők, amit látnak a vizsgáztatók, és ha szigorúan veszik, szóvá is teszik.

Általában nem veszik túl szigorúan a vizsgát, de meg lehet bukni, az sem igaz, hogy semmit nem kell tudni.

2018. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Köszi! Sejtettem, hogy azért kell erő, csak sajna oktatáson nem tudtam kipróbálni és szerdán meg vizsga, a többi megy meg elméletben a cpr is, csak ezt sajnálom, hogy ott kell először rájönnöm mennyire erősen kell nyomni meg befújni
2018. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4-5cm mélyen, ahogy a való életben is kell! Könyörgöm! Ez nem egy matek vizsga, hogy tudom, amíg bent vagyok. Tessék tudni!

Sokat tanultam rá, igaz már 10 éve, de mai napig ismétlek, utána olvasok, ha vannak újítások. Képzem magam, lehet ezen múlik majd egy élet.

2018. okt. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
nem csak a vizsgara akartam tudni, mar sokkal elotte is tisztaban voltam az ujraelesztes elmeletevel, viszont vizsgan nem biztos h eleg nekik h jol csinalom, hanem megfelelo nyomas fujas is kell, ami minden embernel ha elesben kell vegrehajtani mas-mas erossegu lehet. csak akartam tudni h a baba milyen, mert lehet ott nem engednek korrigalni elsore se ha nem elegsegesen nyomom van tulzottan
2018. okt. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6os vagyok...

Anno nekem az oktatáson azt mondta az oktató, ha nem nyomod eléggé, felesleges, ha pedig véletlenül túl nyomod, törött bordával de legalább él. Sok részlet van, ami miatt akár az AMBU babán vagy a való életben is buktató lehet, de ne feledd! A legrosszab, amit tehetsz, ha szükséges a beavatkozás az elsődleges vizsgálatokat követően, el sem kezdjük a CPR-t.

Mindez mellett a többi tétellel is bukhatunk. Nem mindegy, hogy szorító vagy nyomó kötés. Főleg, hogy a szorító kötést egy-két kivételes esetet leszámítva tilos alkalmazni.

2018. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha szabad tudni, hogy sikerült?
2018. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Országlakó válasza:

Hogy nagyon komolyan veszik-e?

Szerintem az a fontos, hogy Te vedd nagyon komolyan.


Sok sikert hozzá. :)

2018. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!