Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy elsősegély...

Mennyire nehéz egy elsősegély vizsga? Mennyit tanultatok rá?

Figyelt kérdés
Ti voltatok tanfolyamon,vagy csak a könyvből tanultatok? Szerintetek elég,ha párszor elolvasom a könyvet? Vagy ez komolyabb felkészülést igényel?
2013. jan. 8. 21:09
 1/9 anonim válasza:

Megvannak neked a kérdések?

Egyébként egy kérdésem volt vizsgán, nem kellett róla sokat beszélnem.

Jársz ,,tanfolyamra" ahol segítenek neked?

2013. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek meg. Járok tanfolyamra,vagyis 3x2 órát kell vennem,hát nem tudom,mekkora segítség lesz ez.
2013. jan. 8. 21:16
 3/9 anonim válasza:
68%
Nem gáz, kell tanulni rá, de semmi vészes. Elég párszor elolvasni a könyvet.
2013. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alexandra0908 válasza:
59%
mindenképp menjél tanfolyamra.könyvből nem készülsz fel,mert sokat segít,ha előtted csinálják a kötözéseket,az újraélesztést,stabil oldalfekvést,különböző fogásokat... és gyakorolhatod ezeket te is,mert képek alapján nem hinném,hogy megcsinálod,de vizsgán meg húzhatsz ilyet.én nyáron vizsgáztam,jártam tanfolyamra is meg előtte olvastam át 1szer,hát majdnem elcsúsztam rajta...úgyhogy ne sajnáld az idődet ilyenre.
2013. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
66%
Mi kaptunk az oktatótól egy lapot amin rajta voltak a kérdések. Vizsgán pedig csak egy kérdés volt és nem kellett semmit se bemutatni. Szerintem nézd át a könyve.t
2013. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
89%
tanulj!én ráfáztam azt mondták ó ugyan már könnyű aztán csak 2.ra sikerült,itt miskolcon elég szigorú volt a vizsgáztató a lélegeztetést mindenkinek megkell csinálnia a babán itt.neten fenn vannak kérdések azt bemagolod sima.mellettem ülő srác egyébként 3.alkalommal jött és nem megbukott szal tanulj csak.
2013. jan. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én csináltam a jogsit nálunk így nézett ki az elsősegély dolog:


Tanfolyam:

Ez azt hiszem 3X2 óra volt. Ami a gyakorlatban 3X1 órára redukálódott. Az egész abból áll, hogy az oktató elmondott pár nagyon alap dolgot. Olyanokat amiket kb. reflexből kell tudnia mindenkinek. Ez volt a 3X1 óra felében a másik felében meg vicces storykat mesélt.


Vizsga:

Két faszi volt bent a teremben ahol vizsgázni kellet meg az "oktató". Egyesével hívták be az embereket. Húzni kellet egy kérdést. Ha a kérdés témájáról 3 értelmes gondolatot sikerült mondani akkor sikeres volt a vizsga. Ha egy árva szó, egy kosza gondolatot se sikerült önállóan összehozni akkor az oktató azt a delikvens szájába adta. 1-2 igazi hülyét megbuktattak a látszat kedvéért aztán kész.


Kibúvó:

Akinek még ahhoz sem volt kedve, hogy a vizsgán megjelenjen plusz 5 jó magyar ezresért megválthatta magának a dolgot. Így aztán sikeres elsősegély vizsgát tett anélkül, hogy életében találkozott volna a vizsgabiztossal.



Biztos van egy-két hely ahol valami magát nagyon fontosnak érző ember a világ legfontosabb dolgának tartja az elsősegély vizsgát és tényleg nehéz ott átmenni. Viszont a legtöbb helyen hasonló lazaság megy.

Arról szól az egész, hogy beszedjenek egy kis tanfolyam meg vizsgadíjat, némi kenőpénzt aztán hagy menjen mindenki a dolgára.

2013. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez volt a mumus amikor jogsiztam, de kiderült hogy nem vészes.

Azzal a vizsgáztatók is tisztában vannak, hogy nem vagyunk dokik, csak a legalapabb dolgokat kérdezik (hol és hogyan nézel pulzust, stabil oldalfektetés, esetleg egy nyomókötés, vagy töröttnek vélt kar rögzítése)

Mivel balesetnél az az egyik legfontosabb (az életmentés után persze), hogy ne legyen nagyobb baj, ezért úgyis biztosítani kell a helyszínt, és amire ez megvan, általában kiér a szakma. Orron át lélegeztetést még említsd meg.

Sok minden más nem kell, mivel sok esetben ugye meg se mozdíthatod az embert (tehát ki se veheted az autóból), mivel ha gerincsérülése van (amit nem láthatsz kívülről) akkor le is bénulhat ha megmozdítod. Kivétel ugye, ha pl lángol az autó, mert az élet megmentése az első. De ekkor kiveszed, stabil oldalfektetés, és addigra kiérnek a profik.

2013. jan. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
2 orát voltam a tanfolyamon és ennyi...semmit nem tanultam :D amikor vizsgázni voltam mindenki nagy könyvekkel stb magolta az elsősegélyt én meg csak neztem , hogy lol csak én nem veszem ezt komolyan? :D simán átmentem.
2016. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!