Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elmondanátok az elektromos...

Elmondanátok az elektromos hajtású autók előnyeit és hátrányait?

Figyelt kérdés

Rengeteg, egymásnak ellentmondó információt olvastam a neten, nemigen tudok kiigazodni rajtuk.

Mindenképpen új kocsit kell vennem, és gondolkodtam ezen a lehetőségen is.

Lehetőleg olyanok írjanak, akiknek már volt vagy van ilyen autója, és benzines vagy dízeles is, hogy tudjon összehasonlítást adni.

(A hajtóanyag ára nem számít, az számomra mindhárom esetben ingyenes.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 31. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

"Rengeteg, egymásnak ellentmondó információt olvastam a neten"


Itt is azt fogsz.

Amúgy részemről -még jó darabig- maradok a dízelnél.

2018. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem is dízeles van jelenleg, da ahol élek, rövid időn belül valószínűleg adót vetnek ki ezekre a kocsikra, és nemsokára a munkahelyemen sem fogják jó szemmel nézni.

Ott pedig egyelőre nem akarok érdeklődni.

2018. okt. 31. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ha meg tudod venni akkor vegyél elektromost.

Igaz még csak videók alapján mondok véleményt, de ha én veszek új autót akkor biztos elektromos lesz.

Vezetési szempontból sokall jobb , könnyebb.

Talán a nagy távolságok szólnak ellene , a többi mind mellette van.

2018. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Őszintén mire használnád az autót?


Az elektromos autót sok szemszögből meg lehet közelíteni, előny hátrány szempontból. Van aki érint valami van akit nem.


Hátrány:

-töltés/töltési idő, ugyebár otthon ha mondjuk panelban laksz kicsit szar az 5.-ről kivezetni egy kábelt hogy tudd tölteni az autót. Míg az üzemanyag meghajtású járművek esetén ez bármely kúton percek alatt megtehető.


-ár, ha azt nézzük 10m alatt nincs elektromos autó aminek az árából azért már egy közel full extrás mazda 6 is kijön.


-várhatóan nem megújuló energia forrásból lesz táplálva a jármű


-A sebesség növekvényében drasztikusan csökken a hatótáv


Előny:

-értékvesztés, ez elég minimális az átlag elektromos autók esetében


-nagy nyomaték


-könnyű vezethetőség


-szinte karbantartás mentes

2018. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4 nem említette hogy a hátrányok közé még tartozik hogy minnél többet van töltve minnél kevesebb időt annál elöbb tönkremennek a litiumionos aksik ami olyan 5-8-10 évet birják és ezek cseréje lehet egy egy olyan 250-300k Ft kereső gyári munkásnak nagyon megterhelheti a pénztárcáját(talán 1.5-2m) nem is szolva arrol hogy mennyi nemmegujulo energiaforrást kell használni, és még maga az aksi anyaga a környezetre hatással van. szerintem egy 10-20 évig nem fogja leváltani a belsőégésű motorokat az elektromos, esetleg nagyon megnőhet a hibrid hajtásu gépjármüvek piaca.


#4 igazad van, nagyon jól modod

2018. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon sokat mászkálsz,vagy külföldre járkálsz akkor hanyagold az elektromost.


+:

Nyomatékos,dinamikus

Környezetbarát

Egyszerű üzemeltetni


-:

Megvenni nagyon drága.

Nagy utakra nem lehet velük elindulni.

Lassú az üzemanyagpótlás.

A figyelmetlen gyalogosok akik csak fülükre hagyatkoznak(sok ilyen van)könnyen kiléphetnek elé

2018. nov. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kétségtelen, hogy az elektromosoké a jövő...

...majd egyszer, ha megoldódik az akku kérdés.

Addig viszont marad a jól bevált dízel, ahol nem kell hazudni az üzemanyag fogyasztás mert valóban csekély, még egy prémiumautóban is és egyetlen tankolással elmegyek pl. Rómáig.

Jelen pillanatban csupán városi használatra alkalmas, a Tesla kivételével, de az inkább csak az USA-ban használható, a gyorstöltő hálózat kiépítettsége okán.


Amúgy óriásit buknak majd az árán eladáskor a tulajok, mert ki akar majd x milliót rákölteni alapból az aksikra.

Amennyiben megtartja, akkor a tulaj vesz bele x millióért aksikat, ami anyagilag majd megfelel annak az összegnek, mintha üzemanyagot tankolt volna bele, csak most ezt egy összegben kell majd kiperkálni.


Természetesen a "csali" ingyenes töltés is megszűnik hamarosan, hiszen az üzemanyagon horribilis bevétele van az államnak, és erről az összegről nem fog majd lemondani.


A kitiltásokkal meg kissé túllőttek a célon.

Merkel már visszavonuló fújt.



[link]

2018. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előny:

-Zöld rendszám, annak minden előnyével

-Közel 0 fenntartási költség

-Értéktartás

-Helyben nem szennyezed a környezetedet, és ha egyre több szél/nap erőmű lesz vagy esetleg családi házban napenergiával tudod tölteni, akkor 100%-ig zöld az autó

-nyomatékos,halk

-olcsó a "tankolás", mégha pl. a MOL-nál tankolsz, akkor is.


Hátrány:

-Drága újonnan, de használtan már egész jókat lehet kapni elfogadható áron.

-Hatótáv: Ez érdekes, mert szerintem egy átlag embernek nem jelentene problémát egy kb. 150-200 km-es hatótáv. Az emberek 90%-nak elég lenne, akár több napra is (20-40km-es oda-vissza ingázások,város stb).

Hosszú útra valóban nem jó, de 1-2 éven belül, ha az autópályák mentén legalább 80km-ként lesznek villámtöltők, utána erre se lehet kifogás. Hiszen kb 30-40 perc alatt 200km hatótáv is belenyomható az autókba ilyen töltővel.

2018. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Hiába lesz 30-40 perc alatt 200km hatótáv belenyomható,ez még így is bajos.
2018. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30-40 perc valóban sok még mindig egy picit, de ha mondjuk egy átlagos autó is eléri a 400km-es hatótávot, és mondjuk bele tudsz nyomni 40 perc alatt 350km hatótávot, az igenis jó lesz. Szerintem a sofőrnek is kell annyi idő pihenésre, és addig is lehet kajánli/cigizni/kávézni/felfrissülni.
2018. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!