Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos kézifék?

Elektromos kézifék?

Figyelt kérdés

Milyen kocsik használják az Elektromos parkolási féket?Mercédeszben, BMW-ben tudom ez van.

Szerintem nagyon hasznos, mert kevesebb a meghibásodási lehetőség, lejtőn is nagyon jó.


Tehát milyen márkák szoktak még ilyet használni?


2018. okt. 25. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha van előnye, az nem a kevesebb meghibásodási lehetőség.
2018. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az elektromos kézifék sosem lesz megbízhatóbb a közvetlen bowdent húzóval szemben...
2018. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miert nem? Fejtsétek ki véleményeteket tobb mondatban. Meredek utcan lakom es tobbnyiredraga uj kocsik parkolnak egymashoz centikre gondolom HSA (emelkedo indulas seged) is van bennuk
2018. okt. 25. 16:46
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A kézifékkarral közvetlenül a bowdent húzod meg, azon nincs ami elromoljon. Jó, a bowden el tud rohadni, de az igaz az elektromosra is. Ezzel szemben elektromos kéziféknél megnyomsz egy gombot és egy elektronika húzza meg neked a bowdent. Elromolhat a gomb, elromolhat az elektromotor, elromolhat az elektronika. Ez eddig legalább három hibalehetőség, ha jól számolom.
2018. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó ,de mondjuk új kocsival ha karos a kéziféke, hogy tudok lejtőn úgy merőlegesen parkolni, hogy ne fussak bele az előttem álló kocsiba?
2018. okt. 25. 17:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy száz éve parkol mindenki, kivéve azt az elenyésző hányadot, aki ez idő alatt elektromos kéziféket használt.

Elismerem, hogy kényelmesebb egy gombot ujjbeggyel megpöccinteni, mint egy kart ráncigálni, de hogy nélkülözhetetlen lenne, meg hogy megbízhatóbb, azt nem.

2018. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem az utolsó válaszodat. Attól, hogy karos a kézifék, miért ne lehetne úgy elindulni egy lejtőn, hogy ne guruljon vissza egy picit az autó? Kuplung fel fogáspontig, pici gáz, és amikor érzed, hogy már menne az autó, akkor kiengeded a kéziféket. Ez nem atomfizika...
2018. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az új Peugeot-ban is elektromos a kézifék...

Gondolom most nagyot csalódtál, hogy már nem csak "prémium" autókban található meg. :-)

2018. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Zavart észlelek az erdőben! Szerintem te a visszagurulás-gátlóra gondolsz, nem a kézifékre. :D
2018. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igaz! Utolsó! Összekevertem a kettő :(
2018. okt. 25. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!