Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nem viselkedik így az...

Mitől nem viselkedik így az autó ha hirtelen gázolok vagy lekapom a lábam a gázról?

Figyelt kérdés
Nagyon finoman kell bánjak a gázpedállal, mert ha hirtelen leveszem, akkor egyből visszafog az autó, és a motorfék hirtelen jön meg. Az utazók pedig előredölnek. Gázadásnál is ha hirtelen lenyomom pl 1/3-ig a pedált akkor is érzek, mintha egyből megindulna az autó. Mintha egyből meglöknének hátulról. Szóval a csak akkor komfortos a vezetés ha nagyon finomat nyomom le a gázt és nagyon finoman engedem el. Én ezt már megszoktam, nekem fel sem tűnik, de aki először megy az autóval, az nagyon rángatja.

2018. nov. 2. 16:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem, 2006 Audi A4 2.0 tdi.

Nekem két feltételezésem van. Motortartó vagy kettőstömegű.

Hangja nincs semmi ilyenkor.

2018. nov. 2. 16:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lenne szabad semennyit rántani, kettős tömegű lendkerék, kuplunggal, és kinyomócsapággyal, cseréltesd a csavarokat is! 200 ezerből megúszod, mert nem quattro.
2018. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, az autóvezetés egyik legalapvetőbb szabálya, hogy a kuplungonpedál benyomásán kivül óvatosan, finoman, lassan kezeljük a pedálokat, vészfékezést leszámítva. Főleg ha direkt arra mész rá, hogy minél finomabban haladjon az autó (én is ilyen vagyok). A technikát is hatalmas mértékben kíméled ezzel, illetve az utasok gyomrát is. Nekem is akkor fordul fel a legjobban a gyomrom, mikor durván vezető sofőr mellett ülök.

Amúgy minden autót szokni kell egy kicsit, mindegyik másképp viselkedik. Elsőre természetes, hogy nem tudsz finoman menni egy autóval.

2018. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Ez a "hirtelen gázolok" kifejezés, nem a legszerencsésebb. ;)

Maradjunk inkább a "hirtelen gázt adok"-nál.

2018. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!