Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki ignis, kipufogószelep...

Gábor t kérdése:

Suzuki ignis, kipufogószelep nem zár?

Figyelt kérdés

Mi az oka? Mi a meg oldása?

Tünetek: A kipufogó szív is (pillanatokra),nincs alapjárat, csak gázadással indul,gyorsítva jól megy (nagy gáznál nincs tünet),folyamatos haladásnál kis teljesítményen, érezni , hogy ki-ki hagy valamelyik henger.....

Kérem , hogy csak olyan valaki írjon, aki tudja, vagy tudhatja mi a gond, mi a megoldás.

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. nov. 2. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy miből lett megállapítva, hogy nem zár rendesen a kipufogószelep?
2018. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Biztos hogy nem az a baja.
2018. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

tudom, hogy a kompresszióra akarsz akarsz célozni.

"Kérem , hogy csak olyan valaki írjon, aki tudja, vagy tudhatja mi a gond, mi a megoldás."

2018. nov. 2. 17:32
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező fordítva ül a lovon, lövése sincs mit kérdez, de kioktat..


én tudom a megoldást, de miért is mondanám arra érdemtelennek..

2018. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 veterán vas ***** válasza:
100%

Valamit nagyon nem értek!

Azt írod: a kipufogó szelep nem zár.

Aztán megkérdezed hogy "mi a gond"?

De hisz' Te írtad, a kipufogó szelep nem zár.

Egy sor leírása alatt elfelejtetted? ;)


A kérdés másik fele:

Mi a megoldás?

Óóó, hát ez is olyan kézenfekvő!

A kipufogó szelepet zárhatóvá kell tenni.

Lám, ilyen egyszerű az autójavítás!


Csak halkan mondom:

30 évet töltöttem a szakmában, de nincs az az esztergomi tisztánlátó ;) aki az általad leírt jelekből megmondja, hogy ezt a hibát, egyértelműen, csakis egy rosszul záró kipuf-szelep okozhatja.

2018. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Arra számítok, hogy hátha találkozott valaki ilyen problémával,az számomra is egyértelmű , ezek alapján nem lehet megfejteni a gondot.

Abban reménykedem, hogy olyan valaki tud válaszolni akinek nem ismeretlen ez a jelenség.

2018. nov. 3. 08:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Megint egy idióta... Azt se tudjuk h benzin vagy diesel, azt se tudjuk honnan jött ez a kipufogó szelep, meg hogy melyik a 4 közül. Meg egyáltalán? Miért pont egy tetszőleges kipufogó szelep? Miért nem egy gyrtya vagy befecskendező szelep v bármi?
2018. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7. ment a zöld. :) 1,3 benzin 16 szelep .

Három szerelővel már beszéltem, ketten injektorra szavaztak, hétfőn megyek kompresszió mérésre.

Folyamatosan használom az autót, ezért szeretném , minél hamarabb ki deríteni mi a baja.

2018. nov. 3. 11:10
 9/16 A kérdező kommentje:
7. el gondolkodtattál.:) Ha gyertya lenne nehezen indulna és/vagy 3 hengerezne.Ha gyújtótrafó lenne a rossz, amiből kettő van , nem menne jól az autó, és esetleg lenne egy kis benzinszag a kipufogóból ami nincs.Viszont ha nyitva maradna valameik kipufogó szelep, az is leg feljebb 3 hengerezést okozhatna.
2018. nov. 3. 11:25
 10/16 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Ha bármelyik szelep nem nyit/zár megfelelően az minden üzemállpotban rossz. ezt egy kompresszió és nyomásveszteség méréssel egyértelműen ki lehet mutatni. De Ez lehet egx letestelő gyújtóívtől valahol vagy egy hibás befecskendező vagy rosszul összerakott vagy elugrott vezérlés, stb. Látatlanba mindenképp a fent részletezett mérések illetve egy teljeskörű diagnodztika (nem csak hibakód olvasás, az csak fél diagnosztika) szükséges.
2018. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!