Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan minősítenétek a motoros...

Hogyan minősítenétek a motoros rollert (Harley elektromos robogó) energiafogyasztás, praktikum, hatótávolság, járműkategória (járda, kerékpárút vagy úttest), tartósság stb. szempontból?

Figyelt kérdés
Hálózatról tölthető-e, ez megéri-e? Milyen kiegészítőket érdemes beszerezni? Ár-érték viszonya? Szervízelés? Ha van tapasztalatod, azt oszd meg, ne a feltevésedet, köszi!

2018. nov. 3. 07:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit nem csak emberi erő hajt, hanem egy motor segíti az előrehaladást, az legalább segédmotoros közlekedési eszköz.

Az, hogy ez kerékpár, repülő, vagy szörf deszka, ebből a szempontból mindegy.


A járdán való közlekedésnek Már vannak szabályai. Van sebesség korlát és meg van mondva, hogy kit nem szabad ZAVARNI a közlekedésben.

Ez az elmélet.

A Magyar Kerékpáros Klub sem tartja be ezt az elméletet és védi azokat a kerékpárosokat, akik sétáló utcán a járműveikkel közlekednek a közlekedés többi résztvevőit (gyalogosokat) ezzel Zavarva és olykor veszélyeztetve.

Innentől kezdve az erről folyó diskuzrusok nagy része képmutatás és az "élni és élni hagyni" elvet hangoztatva önzőség. Hiszen azt mondja hogy ÉN akarok élni és TI hagyjatok ENGEM élni hagyni. Nem pedig azt, hogy ÉN élni akarok és közben ÉN hagyok másokat is élni.


A járdán segédmotoros eszközzel (a rokkantsági járműveket és gyerek közlekedési eszközöket kivéve) közlekedni nem lenne szabályos. De ki a f*t érdekel? Legtöbb ember önző. Engem ütött el és láttam is másokat is, akiket elütöttek és cserbenhagyásos gázolással, teljesen azonosíthatatlanul ott hagytak elektromos rolleresek.

A törvény ilyenkor őket védi, hiszen felvételt készíteni róluk tilos :)


A járdán való tárolásuk, akár a motorkerékpároknak engedélyezett akkor, ha legalább 80 cm-t meghagynak a gyalogosoknak - amit a motorkerékpárosok közül sem tartanak be mindig.


Hatótávolság adott modelltől függ. Kollégám 18 km-t tesz meg vele munkába minden reggel. 65km/h sebességgel tud haladni az ő "ártalmatlan" elektromos rollere.


Kerékpárúton való közlekedésre az SMKP csak városon kívül van engedve. A kisebb, SM járműveket, a vezetőjük védelmében én engedném a kerékpárútra, ha azzal nem okoznának kellemetlenségeket (amit persze pszichológiailag kéne szűrni és taigetoszi módszerekkel megoldani - de ez megint off).


Kiegészítők: Védő felszerelés és extra Világítás (ami nem csak a járművet, de a vezetőjét is jobban láthatóvá teszi).

2018. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!