Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van jogosítványom, de félek...

Van jogosítványom, de félek az emelkedőn való elindulástól, ezért félek is autóval közlekedni. Gáz?

Figyelt kérdés
Autóm pár hónapja van, jogosítványom fél éve van. Ahol lakok, sajnos dimbes-dombos utak vannak. A munkahelyem is majdhogynem egy dombon van, elkerülőút sajnos nincs. Szoktam gyakorolni egy félreeső emelkedőn az elindulást, de az csak kézifékkel megy. Kézifék nélkül egyáltalán nem megy.Attól is tartok, mivel ott gyakorlok, ahol nincs forgalom, megy a kézifékkel való elindulás, de olyan szituációban még nem voltam, hogy forgalomban, állnak mögöttem, és úgy kell elindulnom, félek attól hogy azért nem fog menni az elindulás, mert tudom, hogy állnak mögöttem, mennének már,stb. Ahol gyakoroltam, ott nem állt mögöttem senki szerencsére. Szóval még nem kerültem olyan szituációba, hogy forgalmas úton meg kelljen állnom emelkedőn és el kelljen indulnom, és félek, hogy egyszer abba kerülök és nem fogok tudni elindulni még kézifékkel se. A vezetés jól megy, nincs panaszom. Mit kéne tennem? Nem is kellene így vezetnem?
2018. nov. 3. 08:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kezdő jogsis vagyok, és simán elindulok emelkedőn is, velem begyakoroltatták az oktatáson. Azért sok múlik ezen is. Ha kézifékesen megy, csináld úgy. Kár ezen idegeskedni, gyakorlás nélkül nem fog menni.
2018. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!