Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgára jobb el sem...

Forgalmi vizsgára jobb el sem menni, ha még ezt megelőzően is vannak hibáim?

Figyelt kérdés

A vezetéssel nincs gond, az már 15. óra körül bebizonyosodott, voltak kiabálások, olyanért hogy nem egészen a padkáig húzódtam, csak jobbra kanyarodó lámpánál nem indexeltem meg ilyenek. Ha még összetörtem volna a kocsit, vagy gyalogost biciklist lökök fel akkor jogos lenne a kirohanása, egyébként nem gondolom annak.


Talán 28. órán volt az amikor úgy kiakadt 40 valahány perc után, hogy megkért arra hogy parkoljak le, elkezdte a választékos szóhasználatot, és percekig ez ment, utána mondta hogy arra megyek amerre akarok, Ő már nem tud velem mit csinálni.


Nem nagy erőfeszítés használni az indexet, ezt aláírom, viszont egy kezdőnek nem mindig ugyanaz a gondolata mint a rutinos vagy hivatásos sofőröknek.

Egyszerre 4 felé figyelni pont elegendő ahhoz, hogy lekösse minden apró szar az embert.


2018. nov. 4. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ordibál veled az oktatód akkor ordíts vissza és hagy ott a p-ba, hiszen végülis te fizetsz az ő szolgáltatásaiért és nem fordítva.


Az indexet nem használni ordas nagy hiba, a többi közlekedő érdekében remélem, hogy nem mész addig vizsgázni, amíg ez reflexé nem válik.

2018. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom, hogy ilyen oktatót fogtál ki. Velem soha nem üvöltözött, pedig nem 1-2 olyan helyzet volt, ahol azt hittem üvölteni fog. De szépen elmondta, mikre kell odafigyelnem legközelebb, stb. Néha közben mondogatta is, hogy mire figyeljek, nem kussban ültünk 90 percen át :)

Szerintem ha úgy érzed, hogy biztonságosan tudsz vezetni, akkor menj vizsgára, a vizsga egy színjáték. Ott nekem csak a szerencsén múlt, hogy kevés gyalogos és autós volt, szinte üresek voltak az utak.

Nekem az segített, hogy rengeteg vezetős játékkal játszottam még a vezetés tanulása előtt is, és így nem vonta el a figyelmem a pedálkezelés és az index.

(Euro Truck Simulator 2, City Car Driving)

Első vezetési órámon nagyon féltem, szinte remegtem, mikor azt mondta az oktató, hogy "akkor most induljunk el" :D


Ilyen dolgokkal meg ne foglalkozz, nem egészen a padkáig húzódsz, na és akkor mi van? Majd ha a vizsgabiztos úgy gondolja, hogy az mínusz pont, akkor majd ő beírja a mínuszt... Szerintem inkább ne a padkáig húzódj, minthogy a kereket nekivágd a padkának.

2018. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom,hogy ilyen oktatót kaptál,de azt még jobban,hogy nem váltottál...

Én a 20. óra után váltottam le,alapba nem éreztem jónak,meg nem is igazán jöttünk ki jól,de miután felemelte a hangját elmondtam neki,hogy kivel kiabáljon...egyből bementem a suliba meg a felfokozott ideg állapot kellett ahhoz,hogy hamar szerezzenek nekem másik oktatót. 2 nap múlva azzal kezdtem. Egy álom volt,ha valami nem ment elmagyarázta és gyakoroltuk stb nem a pofákat vágta.Ha valami elmaradt pl index akkor a hangjával utánozta...egyből leesett,hogy hoppá.

34. óra után 0 hibával vizsgáztam. Az előző oktatóval szerintem a 70. óra után nem mentem volna át elsőre,pláne,hogy egyre inkább nem is volt kedvem vezetni

2018. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek most ilyen gondolatszemelvények az oktatásodból?


"Nem nagy erőfeszítés használni az indexet, ezt aláírom, viszont egy kezdőnek nem mindig ugyanaz a gondolata mint a rutinos vagy hivatásos sofőröknek.


Egyszerre 4 felé figyelni pont elegendő ahhoz, hogy lekösse minden apró szar az embert."


Ez tény, de pont ezek miatt vagy tanuló. Ha kimész egyedül a forgalomba, akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy de hát kezdő vagy és emiatt nem tudtál 4-felé figyelni, ezért ütköztél össze a másikkal.

2018. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben azért kíváncsi lennék az oktató véleményére is. Lehet,hogy sok más komoly hibád is van és hiába szól az oktató te nem csinálod azt és már sík ideg miattad.


A legtisztább dolog a következő óra elején átbeszélni, hogy kinek mi a meglátása és min kéne változtatni és ha azután sem megy megpróbálni egy másik oktatóval. Ha azzal se megy akkor viszont veled lesz a probléma.


Az indexelés elmulasztása igen komoly hiba mert így senki se tudja mit akarsz csinálni és nagyobb az esélye, hogy beléd jön valaki. De szerintem nem csak ez az egy hibád van, hogy így ki tudod akasztani az oktatót, ezért mindenképpen beszéljétek át.

2018. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nekem is hasonló volt. Ötödik óra után váltottam. Úgy voltam vele hogy nem ezért fizetek.
2018. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _Jessy_ ***** válasza:
58%
"Egyszerre 4 felé figyelni pont elegendő ahhoz, hogy lekösse minden apró szar az embert." Az a baj, hogy ez jobb nem lesz. Főleg nagyvárosban. Ha a helyzet úgy kívánja, akkor 44 dologra is figyelni kell. Az irányjelzés elmulasztása instant bukta (akkor is, ha abból a sávból csak egy irányba lehet kanyarodni), ezt jó ha szem előtt tartod. Az, hogy nem arra mész, amerre az oktató mondja, szintén baj, ugyanis egyfelől hibavonal, másfelől, lehet, hogy a harmadik, negyedik után megelégeli a VB. aztán keres valamit, amivel instant megvághat. Másfelől ismeretlen útvonalon könnyebb megbukni, amellett lehet, hogy olyan helyre tévedsz, ahol beleszaladsz egy olyan közlekedési helyzetbe, ami kifog rajtad.
2018. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 _Jessy_ ***** válasza:
58%
Ha pedig nem tetszik az alpári(?) stílusa, akkor válts, vagy cseszd le, vagy mondd meg neki szépen, hogy ne beszéljen így veled. Felnőtt emberek vagytok. Az, hogy szid, meg kiabál, nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz oktató. Felnőtt embereket oktat, nem gyerekeket. Ami persze nem azt jelenti, hogy megengedhet magának mindent, de azért egy kis kiabálás, stb. belefér, ha meg nem, akkor szólsz érte.
2018. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!