Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ikarus 30-ast megelőzően mik...

Ikarus 30-ast megelőzően mik voltak a legelterjedtebb buszok itthon?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Rába, Mávag...
2018. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mávag Tr5-ig visszakerestem de ez is 40-es évek végétől indul. ettől messzebre elég homályosak az infók, 30-as években létezett már valamilyen buszos alternatíva közlekedésre?
2018. aug. 25. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ennyire régmúlt érdekel?

Felénk a 20-as évek előtt csak a villamosok jelentették a tömegközlekedést. Az előtt meg a lovaskocsik. Az 1900-as évek elején gépkocsiforgalom sem nagyon volt. De még a 10-es években is nagy szám volt a gépkocsi.

A buszközlekedés a mi városunkban 1926-ban indult meg. Ekkor egy Renault teherautóvázra helyben barkácsoltak busz felépítményt: [link]

Máshol is gondolom hasonlók járhattak.

Aztán 1936-ban a Mecedes-Bnez már acélbók készült kimondottam busz karosszériát készített a helyi "buszgyártó" manufaktúrának. Ha jól tudom ennek a gyárnak külön márkája nem volt. Nagyszámú sorozatgyártás se volt. És 1949-ben az államosítások során el is sorvadt.

Aztán nagyjából az 50-es évektől jöttek a Tr 3,5-ösök. Ennek az utóda az Ikarus 30.

Itt is van egy kis olvasnivaló: [link]

2018. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!