Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz elvételnél kopogás elől a...

Gáz elvételnél kopogás elől a futóműben, mi lehet az?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt bárki is írná: 3 szerelőnél is volt már, mindegyik mondott valamit amiket cseréltettem is (kormánymű axiálokkal, motortartó bakok, külső kormánygömbfej..) tehát ki lett cserélve rengeteg dolog de még mindig kopog valami.

Az alany egy 1999-es 1.0 swift, kezdőautónak vettem, nagyon megszerettem de ezt a kopogást megszeretném csináltatni. Inkább gáz elvételnél hallom menet közben, kanyarban meg se nyikkan mert külső féltengely csuklók is cserélve lettek. Mi tud kopogni még /gáz elvételnél inkább/? Olyan érzés kicsit mintha valami ütné az alvázat..Kérem csak olyan írjon aki segíteni próbál, és nem az autó típusát fikázza.



2018. nov. 5. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Folyamatos a kopogás vagy csak kaszni dőlés és úthiba esetén kopog?
2018. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha üresben gurulsz akkor nincs kopogás?

Pl üresben gurulsz egy lejtősebb rosszabb minőségű úton.

2018. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első: nem úthiba függő, de ha olyan az út hogy kicsit dől az autó és nem adok rá gázt akkor erősebben kopog.

Második: Üresben nem próbáltam még, azonban kipróbáltam azt hogy egy egyenes úton kigyorsítottam és elvettem a gázról a lábam valamint benyomtam a kuplungot: ilyenkor is hallottam a kopogást.

2018. nov. 5. 20:13
 4/15 anonim ***** válasza:

Én a helyesben kipróbálnám azt hogy keresnék egy hosszú egyenes útszakaszt ami jó minőségű és gyér forgalmú....

és felgyorsítanék vagy 100ra és kitenném üresben és csak gurulnék....

vajon ilyenkor mit csinál?

illetve mit csinál ha csak gurulsz és nyomkodod a kuplungot?

2018. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha felgyorsítok kb 100-ra és kiteszem majd üresbe, és így is kopogni fog akkor mihez lehet majd köze?
2018. nov. 5. 20:19
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor kizárható pl. a motor/kuplung probléma


ha csak gurulsz és nem kopog...

de ha gurulsz és ki-be nyomkodod a kuplungot és kopog akkor gyanús hogy nem a futóművel lesz a gond...

2018. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Motort és kuplungot azért zárnám ki mert nem onnan hallom hanem inkább lentről az alváz felől mintha azt "ütné" valami, és furcsálom hogy terhelésváltásra (gázelvétel) hallani. Tudom hogy milyen amikor a motor kopog, de ennek kutya baja. Talán lengőkar hátsó szilentje?
2018. nov. 5. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a motor valamelyik része üti a vázat????


Amikor elveszed a gázt, főleg ha hirtelen akkor a motor ugrik egyet (most, hogy jobbra-e vagy balra azt nem tudom mert hátsó kerekes autóm van, itt előre bólint egy nagyot gázelvételkor) és valamit hozzáver a kasztnihoz?


Ha egyhelyben állva pörgeted a motort akkor nem kopog?

2018. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A bakok rosszak voltak régen. Ha behúztam a kéziféket és hirtelen el akartam indulni akkor koppant egyet, de azt hallani lehetett hogy a motortérből jön. Mind a 2 motortartó bak és a váltótartó bak is cserélve lett így ez a jelenség megszűnt.
2018. nov. 5. 20:54
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Csak egy tipp: az én Fordomon is volt valami zörej, mesélte is a szerelő, hogy sokáig keresték az okát, mire kiderült, hogy a futóművet tartó csavarok nem voltak meghúzva. Arra senki sem gondolt...

Szóval nálam nem gömbfej, vagy ilyesmi okozta, hiába keresgélték ott. Végül nem is kellett cserélni semmit.

2018. nov. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!