Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 vagy 2 ütemű 125 ccm-es...

Malaboy kérdése:

4 vagy 2 ütemű 125 ccm-es rendszámos motort javasoltok? 4 ütemü nemmegy olyan jól, viszont hangja jobb nem? 125cm-es gépeknek hogyan lehet mély hangot varázsolni? Árban mennyi? 200 körül gondoltam a motrot.

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
motrot???? MOTORTO b*szdmeg!!!!
2010. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire szeretnéd használni. Hétköznapi jövés-menésre a négyüteműek jobbak, mert nyomatékosabbak, jobb a motorfékjük. A kétüteműek viszont gyorsabbak (bár ha A1-est veszel, akkor az hivatalosan 11 kW, azzal nem nagyon lehet rohangálni), hobbicélra, "villogni" tehát azok a megfelelőbbek.
2010. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Értem.. és a 2 üteműnek hogyan lehet a hangját mélyebbé tenni ?mint pl egy 4 ütemü 125-ösé
2010. jún. 25. 15:41
 4/17 anonim ***** válasza:

4 ütemű nem megy olyan jól de kevesebbet fogyaszt, a 2 ütemű többet fogyaszt és jobban megy.

4 ütemű tartósabb.

2010. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy kétütemű hangja sosem lesz olyan, mint egy négyüteműé. Mivel a kétüteműek esetén minden fordulatban van munkaütem, a négyüteműeknél pedig csak minden második fordulatban, ezért soha nem fogsz tudni egy kétüteműből olyan hangot kihozni, mint egy négyüteműből, mert a hang legnagyobb részét adó kipufogózajok alapfrekvenciája kétszer akkora.
2010. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Látom kedvet kaptál az előző kérdésnél... Te kérdezted az XT v WR? Kérdést:P

Én imádom a 2-t is és a 4t-t is... Biztos fogok én is 4 üteműt venni... de csak 250 vagy afeletti köbcentiset... Azért mert 125 köbcentis szerintem gyengus... robogóban is és váltósban is ( biztos jönnek majd a cbr 125-ös motorosok akik nagyon értenek hozzá és megmagyarázzák hogy otthagyják az rs 125-öst és egyéb kétüteműeket:) )

Ahhoz pedig hogy jól lehessen vele menni, élvezetesen szét kéne húzni a száját szegény motornak, amit én sajnálnék:P


A 2 ütemű hangját mélyíteni tudod, hogy a hátsó dobot kitömeted gyapottal... ettől megmarad a pattogós hangja, de sokkal mélyebb lesz...


Viszont 200e ftból nem nagyon fogsz tudni venni :/ ink 300 körül vannak jó állapotúak...

19/f

2010. jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

16:17

tökéletes válasz, mindenben egyetértek vele

2010. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

"motrot???? MOTORTO b*szdmeg!!!!" grat ez nem jött össze!xD

Én biztos 4t-t vennék, mivel a 2-t több mint dupla annyit fogyaszt, megbízhatóbb és tovább bírja.

2010. jún. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

16:17-es vagyok...

Köszi az előzőt :)

Igen, lehet hogy többet fogyaszt, és 2 évente fel kell újítani... de nézzük kb az árakat... 2ütemű ugye olcsóbb... könnyebb, gyorsabb könnyebben motorozható de mind1 hagyjuk most ezt... igaz, hogy az olaj is drága bele... de mivel egy egyszerű technika, főleg a léghűtésesek, ezért sokkal sokkal kevesebb alkatrész kell bele ( nem kell pl szelepek). Felújításnál pedig kevesebb alkatrészt kell felújítani. Könnyebben hozzá tudsz férni az alkatrészekhez.

Mondjuk a 2 ütemű felújítására költessz 2 évente 30-40ezret... és ha ügyes vagy, értessz hozzá magad otthon is megcsinálhatod, de több helyen fogsz szerelőt találni hozzá... és akkor minden 2. ésben bika erős lesz ( a 4t-hez képest) a motor... mintha új lenne :)

A 4 üteműt nem kell minden évben v 2. évben felújítani... de ha pont kifogsz egy széthajtottat ( ami egy 125 4t-nél igen esélyes :P ) akkor arra bizony egy két év alatt rá fogsz költeni párszor 40ezret :P


A másik pedig a hang... lehet,m hogy alapjáraton jobb meg menőbb a 125 4t hangja... de amikor elindul és lehet hallani, ahogy a 2-tben van erő és veszi a fordulatot meg odahúzol és egyből pörög... na az nekem kicsit jobban tetszik... :)

Hang:

http://www.youtube.com/watch?v=6O7T6wUKGsw


http://www.youtube.com/watch?v=t5oCNJA0Oj8

http://www.youtube.com/watch?v=wNF2_JEDouk


Nekem a 3. videó a best :)

A gyorsulásukról meg ne is keressek videót...


De azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy keressen a neten 1 db 2t-s és 1 db 4t-s 125-öst a közelében, beszéljen le egy találkozót és menjen mindkettővel 1-1 tesztkört...

És persze várom, hogy melyiket választotta:)

2010. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
125ccmből csakis 2T!! bár igaz városba v munkábajárni jobban megéri a 4t de én a 2t híve vagyok :$ :D imádom azt a pattogós hangját :P gyönyörű :)
2010. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!