Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan hogy a lendkerék...

Kr1ssz kérdése:

Létezik olyan hogy a lendkerék retesze miatt nem tudom a helyére tenni, teljesen felrakni a lendkereket?

Figyelt kérdés
Hiánba huzom meg az anyát csuszkolja a tekercset és eddig nem csinálta. Legalább 10 szer le-fel raktam már a lendkereket. Azért kellett leszednem mert fúlt el a motor és kiderült hogy elnyirta a lendkerék irányadó reteszét, tettem bele újat és kínlódok vele. Megszokták csiszolgatni vagy mia xxszomat csináljak vele.

2018. nov. 10. 16:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Simson Schwalbe.
2018. nov. 10. 16:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl magas a retesz és kitolja a helyéről a kuplung. Mérd meg a magasságát tolómérővel és ha kell, reszelj le belőle.
2018. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kuplung a másik oldalom van
2018. nov. 10. 17:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, természetesen a lendkerékre gondoltam.
2018. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megadta magát az egyik csavar menete és a mágneses erő miatt kitartott az alaplap és csiszkolta a lendkerék. Veszek 2 komponensű ragasztót mer azzal pár évig birja és betömködöm, majd mehet bele egy csavar.
2018. nov. 11. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Nem túl egyértelmű a feltett kérdés, de ez nem baj. Amit értettem belőle az az, hogy a lendkerék vasmagja hozzáér a tekercsek vasmagjához!

Ez a probléma három esetben fordul elő!

Az első és leggyakoribb, ha a főtengely csapágya lóg, vagy a főtengely meg van görbülve. Ez csapágycserével, vagy a főtengely centírozásával tökéletesen orvosolható. Sokszor találkozom olyan blokkal, ahol ez a probléma fönnáll.

A főtengely hibáját indikátorórával tökéletesen kimérhető és a hiba javítható szakműhelyben. Ha túl nagy a görbület, akkor jobb a főtengelyt cserélni.

A másik hiba a lendkerék szegecsek meglazulása. Itt is mód van a lendkerék felújítására (centirozására) Többször oldottam meg ezt a problémát, gyártottam centirozó gépet. (hajdú centrifuga motorból mert annak a tengelye nagyából egyezik a Simson főtengely kúpjával)

Szegecseket imbusz csavarra cseréltem és a korrekt centirozás után a futása makulátlan let.

A harmadik gond, ha a lendkerék rögzítő csavar túlhúzásával a lendkerék kúp sérül. ez esetben a probléma megoldása a lendkerék csere, láttam már ilyent!

2018. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!