Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredetiség vizsgálat motorcser...

Eredetiség vizsgálat motorcsere után lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy Ladám megvettem és ki kellet cserélni a motort benne. Most iratnám át a nevemre. A motrot amit beleszereltünk bontóban vettem hivatalos számla van róla. Eredetiség vizsgán megbukik az autó? Ha igen milyen papírokra van szükség hogy át tudjam iratni?

2018. nov. 10. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Röviden:


Ha típusazonos motor van benne(amit gyártottak az adott autóba is),és a hivatalos számla megvan a beszerelésről, akkor nem nehéz procedúra, kell egy egyszerűbb átalakítási engedély, utána műszaki stb.


Bővebben:

[link]

2018. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előző autómat én is motorcsere után vettem. Ha hivatalosan le van papírozva, akkor semmi gond nincs ebből.
2018. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 igen típusazonos a motor és a számla amivel vettem az is megvan rólla. Ilyen átlalakítási engedélyt hol tudok szerezni? Vagy csak elviszem eredetiségi vizsgára és ott megcsinálják?
2018. nov. 11. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:

off

Forgalmiba van motorszám?

nekem csak motorkód (egy kis ügyeskedéssel motorszám is olvasható lenne) de azzal senki nem fárasztotta magát, mert a turbó körüli lemez takarja.

Simán kapott egy ugyan olyan motorkódosat bele és ennyi.

2018. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen van motorszám a fogralmiban de ott még a gyári motornak a száma van, viszont ami bele került az autóba blokk annak is van száma de az csak a hozzá kapott számlán van .
2018. nov. 11. 12:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát a forgalmiban csak a gyári motorszám szerepel
2018. nov. 11. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
# 2 vagyok. Nálam a papírozást még az előző tulaj intézte. Én az ocsmányirodában érdeklődnék, hogy mi ennek a menete. Hiszen nagy valószínűséggel új forgalmit is kell majd csináltatnod.
2018. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze azt kell minden hogy hiszem még nincs átiratva az autó mert ugy volt a tulajjal a megeggyezés hogy akkor iratom át ha teljesen kész lessz . Nyár elején elhoztam és mostanra lett kész... motorcsere,kasznizás,futómű. Tehát minden hogy kell ujj forgalmi
2018. nov. 11. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!