Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rangat az autóm egyesben...

Miért rangat az autóm egyesben és kettesben?

Figyelt kérdés

Astra g 1.4 caravan

1000-2000 fordulat közt egyes és kettes fokozatban.


Ha hirtelen gázt adok vagy elveszek rángat.

Pl megyek 2000 fordulaton egyesben vagy kettesben lámpa előtt, s mikor elveszem a gázt visszaránt majd mintha gázt adnék picit húz megint ránt megint mitnha gáz adnék. Kb olyan mintha lassitanek a fékkel úgy hogy megtaposom felengedem megtaposom felengedem gyorsan tudjátok mire gondolok szerintem. Mintha nyomkodnam a féket felengedem Lenyomom és ilyenkor rángat, na ez is ilyen. De ha hirtelen gázt adok szintén.


114 ezer km van az autóba, szerintem gyertyakabel lehet, gyertya 60 000nel cserélve volt


2018. nov. 14. 21:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sajnos hibakód mentes, igy a szervizből elzavartak. 90 ezernél volt ez, azt mondták nem gyertya mert 30 ezer km van benne, utána azt, hogy a kábelnek még bírnia kéne, az egr csattog rendesen rz fél éve volt azóta raktam bele 25 ezer km-t
2018. nov. 14. 22:04
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azt mondanám, hogy vezetéstechnikai hiba. 2000-es fordulaton 1-esben minden rántani fog és hasonló szituációkban.

Emellett van a családban egy Astra G, ugyanezt a hibát produkálja, viszont az fix gázpedálállásnál, és senki sem tudja kideríteni mi az

2018. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A gázpedál nem egy ki-bekapcsoló gomb, finoman kell vele bánni alacsonyabb fokozatokban. Egyesben persze, hogy rángatni fog, ha magas fordulaton tartod, és lelépsz a gázról. Finomal kell visszaengedni, vagy be kell nyomni a kuplungot.
2018. nov. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Pld munkahely ignis 1.3 másik autó h astra 1.9 cdti nem csinál ilyet

Ezért nem értem a kis opel mely kevesebbet futott mint a másik 2 miért csinálja

2018. nov. 15. 12:00
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy vezetéstechnikai hibáról van szó. Magas fordulaton nem lépünk csak úgy le a gázról, mert befog a motorfék és ránt egyet az autót. Ha pedig fékezel és alacsony a fordulat, akkor be kell nyomni a kuplungot, különben rángatni kezd, majd le is fullad.


A másik két autó azért nem csinál ilyet, mert más a motorkarakterisztikájuk.

2018. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!