Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt az autónak a kettesben...

Árt az autónak a kettesben való elindulás?

Figyelt kérdés

Szóval, 1-ből kettőbe való váltás nekem nem megy, szinte leáll az autó. Kényszerből használnom kell most ugyanis egy manuális váltós autót. Arra gondoltam kihagyom az egyest majd kettesbe indulok és olyan 50 körül váltok 4-est vagy hármast. Ez egy kétezres Opel benzines. A másik, hogy ugyanezt birja egy 1.3-as Suzuki?


4 személyre vizsgáztatott automatám nem kényelmes 4 fő részére hosszú távon és csak én nekem van jogsim szóval manuálissal kell mennem.


2017. ápr. 18. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesz jót neki, kopik a kuplung, feltartod a forgalmat.

Hogy lett neked így jogsid? Automatán vizsgáztál? Akkor nem vezethetsz manuálist.

2017. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
túl hamar elcsapod a 2est, azért akar lefulladni...
2017. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ennyire hülye vagy, ne vezess autót. De a kérdésre a válasz: igen, árt. Csúsztatni kell a kuplungot, sokkal jobban, mint egyesből indulva. Ráadásul alacsony fordulaton lefulladsz, bőgetni kell, és úgy ráengedni a kuplungot, ami darálja a tárcsát, meg környezetszennyező.


Ergo: menj busszal, ha egy szerencsétlen váltáshoz (ami az autósiskolában az első óra anyaga) hülye vagy.

2017. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

menj ki egy üres parkolóba és gyakorold az indulást... Ez a hátránya hogy eltörölték a rutinpályás vizsgát.

Mindig rettegek hogy egy ilyen sofőrt fogok ki :/

2017. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Crisopher ***** válasza:
100%

Remélem a kérdés nem komoly. 2-esből indulva agyonterheled az autót. Ráadásul iszonyat döcőgve fog elindulni. A finom manővereket meg el is felejtheted így. Ráadásul 50-ben váltasz 4-est vagy 3-ast? Ennek semmi értelme: döcögve indulsz aztán kihuzatod a kocsit? Miért nem huzatod ki 1-esben is már akkor? És ha úgy halad a forgalom, hogy csak 40-nel tudtok haladni akkor fel se váltasz?

Szerintem az autó, a többi közlekedő és az utasaid érdekében inkább el se induljatok így.

2017. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Már várom azt a kérdést, hogy csuklós busszal hogy kell kanyarodni, mert amúgy B-s jogsija van és swiftet vezet, de most kényszerből buszt kell vezessen.
2017. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Leégeted a kuplungot.
2017. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Napok óta rugózik valaki a kézi váltáson, az egyik kérdésnél el is szólta magát, hogy enyhe értelmi fogyatékos, ettől kezdve látszik hogy csak egy unatkozó troll, magyarországon olyan fokú értelmi fogyatékos nem kaphat jogosítványt, akinek a váltó kezelése is nehézséget okoz, mert az kb. annyira bonyolult, mint egyszerre sétálni, és rágózni.

Nem kéne etetni a trollt.

2017. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is troll,ilyen hülye nemlétezhet a való életben.
2017. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok az az értelmi fogyatékos, tegnap tettem ki egy kérdés ott maga a technikai részére kérdeztem most pedig konkrétan arra, hogy kettesből elindulás árt e szerencsétlennek. Nem elszóltam magam, én vállalom, hogy alacsony intelligencia hányadossal rendelkezem ami nálam a logikára hat ki. Igen, manuálison vizsgáztam, de vizsga előtt már megbeszéltem az oktatómmal, hogy sikertelen vizsgára kerül sor akkor az minden bizonnyal a kuplung kezelésemmel függ össze. Igazam lett, de nem buktattak meg. Átmentem és nem kaptam korlátozást, manuálist is vezethetek, de nem sokat szöszöltem vele, tán 15 ezer km-t ha mentem manuálissal, addig kellett csak míg nem találtam egy Japán automatát. Most viszont az kicsi lenne. Megint voltam gyakorolni... mint ne mondjak 1-ből kettőbe váltásnál az utasom kicsit imbolygott. De úgy vagyok vele, hogy ez soha nem fogom kinőni, valami rossz beidegződés lehet valahol. Kettesbe nem olyan nehéz elindulni mint gondoltam, de sokat kell tartani a lábam a kuplungon, szóval inkább rángatom a kocsit minthogy megöljem a kuplungot és főleg a dugattyúkat terheljem túl. De tényleg nem tettem volna ki a kérdést ha tudom előre, hogy ennyien bántanak.
2017. ápr. 18. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!