Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit eszik egy 1.2 16V...

Mennyit eszik egy 1.2 16V benzines (sima szivo) kocsi autopalyan? Mi az idealis sebesseg a legjobb fogyasztashoz?

Figyelt kérdés

Kb hany ezernel forogjon a motor hogy a legidealisabb fogyasztast tudjam elerni 5. fokozatban ?


Koszonom!


2018. nov. 17. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
9-10 körül, vegyesbe kb 8, nyáron vegyes klimával 10-11 ez egy 3 éves fabia.
2018. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Kb hany ezernel forogjon a motor hogy a legidealisabb fogyasztast tudjam elerni 5. fokozatban ?"

1500-2000 között. Igaz, így kb. 50-nel fogsz menni, ami életveszélyes sebesség autópályán.


Autópályán a legideálisabb, ha beállsz egy kamion mögé 90-nel. Így nem kell előzgetned és téged sem kell előzgetniük a kamionoknak. Ráadásul a szélárnyékból is nyersz egy pár decit.

2018. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kompetens vagyok a témában, mert 3x jártam meg az elmúlt évben Németországot egy 75 lovas 1.2-essel.

110-120 km/h-t tartottam végig. Nagyon rövid időre 130, ha nagyon muszáj. Tudniillik extrém rövid a váltója az autómnak (110-nél 3500 fordulat), és így is kerek 6 liter a fogyasztás. Ha 130-al mennék, 7,5 körül enne. Ja és 2 személy plusz rengeteg csomag.

2018. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dörmögő ***** válasza:

"Mi az idealis sebesseg a legjobb fogyasztashoz?"

Ha valakinek ez az elsődleges szempont akkor könyörgöm ne menjen fel az autópályára. A biztonság legyen az első helyen. Vedd fel a forgalom ritmusát ha néha-néha felmész a pályára. Nem azon a +1 literen fog múlni a boldogságod. Ha meg sokat pályázol akkor keress egy nagyobb motorosat.

2018. nov. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!