Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a kötelező...

Hogyan működik a kötelező biztosítás az alábbi esetben? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Édesapám most vásárol egy új kocsit. A jelenlegi (régi) autója B10-es biztosításban van. Ezt a biztosítást szeretné az új autójára. A régi autóját nekem szeretné adni,de minél olcsóbban szeretnénk ezt megúszni (Családban maradás végett). Minden variációt meghallgatnék,mert még ebben tapasztalatunk nincs. Pl,átírás nélkül,biztosítás a tulajdonosén,üzembentartó változtatásával stb... Köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 17. 21:34
 1/7 crudy ***** válasza:
Nagyon egyszerű, ne csináljatok semmit. Használd az autót.
2018. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bamboochatheone ***** válasza:
32%
A mostani biztosítást felmondja, megköti az új autóra és te pedig kötsz egyet a régi autóra. Akárki köthet rá biztosítást úgy is ha nem a nevén van a kocsi.
2018. nov. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

simán vigye át az új kocsira a B10es biztit


a régit akár át is irathatod, nem kell eredetvizsga, se vagyonszerzési illetéket fizetned


6ezer az új forgalmi, 6ezer az új törzskönyv


köss a nevedre egy biztosítás, hogy te is mielőbb b10ben legyél

2018. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam,hogy kell vagyonszerzési illetéket és az eredetvizsgára is fizetnem kell,ezért is akartam kikerülni 42000 Ft felesleges pénzkidobást. Ez biztos? Én nagyvárosban lakom,ő kisebb vidéki városban. Nekem 1 éves jogsim van neki 30+,de igazad van előbb utóbb elkell kezdeni a biztosítást. Köszi a válaszokat egyébként.
2018. nov. 18. 01:12
 5/7 A kérdező kommentje:

Így hogy felhoztad ezt kicsit utánanéztem:Mentes az ajándékozási illeték alól:

1. Az ajándékozó egyenesági rokona (ideértve az örökbefogadáson alapuló rokoni

kapcsolatot is) által megszerzett ajándék.


De eredetvizsga alól pontosan miért mentesülök?

2018. nov. 18. 01:19
 6/7 a.erika ***** válasza:
Üdv. Kötelezőt csak tulajdonos vagy üzembentartó köthet! Megoldás ami a legkevesebb költséggel jár: először a régi autóra bejegyeznek téged, mint üzembentartót, ennek költsége nulla, igaz így A00ból indulsz a nevedre szóló kötelezővel, viszont nincsenek költsegeitek, mint egy átíratásnál, és így apukád a B10et át tudja vinni az új autóra! Vagy ha apukádnak az új autóra A00val jóval kevesebb díj jön ki, mint neked a régire, akkor nyilván legyen apukád nevén mindkettő! :-)
2018. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 a.erika ***** válasza:
De ha apukád mindenképpen vinni szeretné a B10et, akkor marad az amit az előbb írtam, legyél a régi autón üzembentartó, csak így lesz nulla a költségetek! :-) átíratásnak sok a költsége!
2018. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!