Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcsere és hidegindítás...

Motorcsere és hidegindítás szempontjából érdemesebb a motorcserére gyujteni, mint előmelegítő készulékre?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A kettő még véletlen se ugyanaz.

Ha cserélni kell a motort akkor cserélni kell.

Az előmelegitő meg az előmelegitő.

Teljesen más a kettő mindenben.

2018. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez így van

de az előmelegítő segít a motor élettartam növekedésében, ezért a kérdés arra irányul, hogy amúgy megéri e az előmelegítőre költeni hosszútávon

2018. nov. 18. 13:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Én költöttem. Az a pár Szent István nekem megért egy defa előmelegítőt. Egy motorcsere, még ha nem is újra, hanem bontottra, ennek a sokszorosa lenne árban.

Ugyanakkor azt gondolom tudod, hogy ha nincs előmelegítőd, nem törvényszerű, hogy széthullik a motorod. Az autók nagy többsége lazán kibír 200-300ekm-t előmelegítő nélkül is.

2018. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elomelegites minek? Ha fazol akkor kell
2018. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk van gyárilag kiegészítő elektromos fűtésem, kormányfűtésem + automatikus vezérlésű ülésfűtésem elöl-hátul. Tehát nem azért kellett mert fáztam volna. Ja, és mindig garázsgól indulok.

Nagyobb összeget én se költöttem volna rá, pár tízezret nem sajnáltam. Ami nekem van nem a vizet, hanem az olajat melegíti az olajteknőben. Elméletileg így folyósabb az olaj, hamarabb eljut a kritikus helyekre, hamarabb felépül az olajnyomás. Emellett valamivel hamarabb eléri a motor az üzemi hőfokot. A kiegészítő elektromos fűtés is hamarabb lekapcsol, kevésbé terheli a generátort.

De még egyszer, enélkül is van élet. Nekem egy próbát megért.

2018. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Északi(bb) országokban ezért nem gyártanak dízelt..ha mégis van valakinek, és mennie kell, akkor indít, oszt jónapot. Persze ott aksira, vagy 0W20-as olajra kell költeni inkább..egy Volvó pöccre indul..na jó...két pöccre.
2018. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!