Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem érdemes már...

Tényleg nem érdemes már Diesel üzemű autót vásárolni?

Figyelt kérdés

Életem első autóját szeretném majd megvásárolni és tetszenek a Dieselek és a Benzinesek is,de szinte mindenki lebeszél ha mondom a Dieselt.

Jó igaz bonyolultabb technika és kényesebb (kamrás diesel) mint egy befecskendezős benzines,de tényleg ki fogják tiltani őket előbb utóbb?

Mert ha autót vásárolnék ,akkor mennék külföldre sőt... minden hova és ezért riogatnak ezzel ,hogy már külföldön kezdik kitiltani a Dieseleket..

Nekem mindegy ,hogy benzin vagy diesel csak a nyomatékos közlekedés jobban állna nekem..

Szerintetek van valóságalapja a kitiltásoknak vagy egy újabb humbug az egész?



2018. nov. 19. 18:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
#8 persze, hogy nyomatékszegény alacsony fordulaton, hiszen a turbó csak magasabb fordulaton kezd el dolgozni rendesen. Ezt hívják turbólyuknak.
2018. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Akkor srácok szívó benzin lesz.

Euro 5-6 Diesel és Turbó benzin szóba se jöhet..

Annyi pénzem nincs sajna.

Volvo 850 T5-öt néztem még,de azok rohadnak mint a nyavaja.

De végül is annak jó kis motorja van az fix és turbó benzin.

2018. nov. 20. 06:56
 13/26 anonim ***** válasza:
Mi a gond a dízellel emberek? Sehonnan nincsenek kitiltva, néhány német kisutcát leszámítva.
2018. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Autobahn, mint kis utca! :-)
2018. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Igen hallottam róla és méghozzá melyik ország fogja elkezdeni a tíltást elöszőr? Németország pont az az ország akinek a legtöbb gázolajos autóját vette meg európa.


Na akkor most lehet tőlük kérdezni, hogy a pénzem jó volt a dieseles autótokért? Most meg már nem jöhetek be vele az országotokba? Milyen szhart adtatok akkor el ezekszerint.

2018. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A 850 T5 ha nem volt törve akkor nem rohad.
2018. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem a tiltàs miatt nem vennék! Csak 4-5 év múlva kb. eladhatatlan lesz a dìzel.

A benzineseknek is le fog àldozni, csak kicsit több idő kell.

Első autónak én valami "régebbi" benzinest néznék a 2000-es évek környékéről, aminek vàrhatóan nem lesz nagy amortizàciós vesztesége. Aztàn 4-6 év múlva egy hibrid vagy méginkàbb full elektromos;)

2018. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Azért azt kötve hiszem, hogy egy 4-5 éves Euro6-os dízelért ne adnának annyit, mint egy 20-25 éves fapad sok százezret futott, itt-ott rohadó karosszériás szívó benzinesért...

Minden csak az ár kérdése.


Ha már kitiltás: Mi a helyzet a Mercedes dízel hibridjével? Városban simán elmegy tisztán elektromos hajtással ha jól emlékszem valami 60-100km-t is. Aztán kiérsz az autobahnra és tolhatod a dízelmotorral.

2018. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Autobahn, mint kis utca! :-)"


Egy Autobahnt mondj, ahová nem hajthat be akármilyen dízel autó.

2018. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Szolovjov ***** válasza:
Tényleg.
2018. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!