Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emelt fényerejű izzóbol...

Emelt fényerejű izzóbol melyiket érdemes venni?

Figyelt kérdés
Aminek a teljesitménye is emelt, nem csak 55W? Autonak nem fog ártani?
2018. nov. 20. 13:54
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
15%
Az ilyen csodaizzók helyett amik amúgy szétégetik a foncsort/foglalatot/vezetéket inkabb menj el egy fenyszóró beallitasra vagy vegyel új lámpatestet ha kell mert hiaba emeled az egekbe a teljesitmenyt latni azzal sem fogsz ha lámpa nem teriti rendesen vagy jo helyre a fenyt!
2018. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Osram-nak vannak növelt teljesítményű izzói (+50%, +70% stb.), ezek valóban sokkal jobbak az alap izzóknál, viszont ezeknek meg is kérik az árát.
2018. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
15%
A foncsorozás, de akár a lámpacsere is hamarabb megtérül, mint a +akárhány százalék fényű izzók. Ezek az izzók kb 3x annyiba kerülnek, mint a normál izzók, viszont kb haramada (de legalábbis kevesebb, mint a fele) élettartammal bírnak (azaz hosszútávon 6-9x több pénzt költesz rájuk). Így hamar összejön az újrafoncsorozás (nem lehet akárhányszor, és kevésbé tartós), vagy akár az új lámpa is (persze lehet, hogy pont a tiédbe nagyon drága a lámpacsere, ezt nem tudhatom).
2018. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Írtok a foncsorozásról, de ez nem mindig indokolt.

Octavia II-esben, tökéletes foncsorú és búrájú fényszórónak is látványosan javult a fényereje egy jobb izzóval.

Vagyis nem amiatt tesz be mindenki nagyobb teljesítményű izzót, mert már szar a lámpatest, hanem csak azért, mert egyszerűen nem megfelelő a világítás gyári fényereje, illetve lehet rajta javítani adott esetben.

2018. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Egyiket sem. Sokkal rövidebb az élettartamuk viszont vitatható hogy egyáltalán jobban világítanak-e valamelyest. No meg sokkal drágábbak. 1-szer vettem, egy évet bírt és nem láttam különbséget semmit.
2018. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Osram nightbreaker.
2018. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
az enyémben is osram nightbreaker laser van...másfél éve, és semmi baja, pedig elég sokat használom, szinte minden nap fel van kapcsolva legalább egy fél-1 órát.
2018. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta az Osramos válaszomat, ugyan annyi gerinc legyen már benne, hogy indokoljon is! Én a saját és még jó pár ember tapasztalatát írtam le, nem csak "hallottam a havertól, hogy..." esetet.

DE úgy látom, hogy másoknak is van pozitív tapasztalata az Osrammal kapcsolatban, ezek szerint mégsem az én készülékemben van a hiba.

2018. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
még a legelső kocsimba én is vettem, de kb egy év után vettem észre, hogy gyengébb lett a fényereje mint a hagyományosnak. Ki is próbáltam vetem 2 db h4 legolcsóbb tungsramot, ekkor még volt. és hát sokkal nagyobb volt a fényerő mint a plusz fényerejűvel. Ez volt kb 6 éve, hogy azóta tartósabb lett e nem tudom, de inkább évente kicserélem párba mikor valamelyik kiég.
2018. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is mondták, az Osram Nightbreaker határozottan erősebb fényt ad (ráadásul fehérebbet is), nekem 3 éve van benn az eredeti helyett.
2018. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!