Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinyírhatom a robogóm ha túl...

DJW4RP3D kérdése:

Kinyírhatom a robogóm ha túl gyorsan megyek vele?

Figyelt kérdés
Gyári fekvő mina blokkos yamaha jog super z. Általában olyan 50 körül szoktam menni vele van h 55. Végre nem tudom mit megy nem szoktam nyelezni max akkor ha felgyorsulok 40ig. 50nél már azért hallani,hogy pörög. Persze mindezt meleg motornál 40es keverékkel járok. Reggel nem igazán melegítem inkább elindulok lassan max 25-30 al megyek kb 10percig. Kb 20-25 perc alatt a munkahelyemen vagyok. Meddig bírja ezzel a használattal? Kopottnak szerintem nem kopott jól húz mondjuk 25ig lomha egy picit de kopott a szíjam.25 fölött mintha egy kerékre akarna állni fél gázon is. A görgők nem tudom milyen állapotban vannak sem a kuplungot majd a szerelő megmondja jövőhéten. Fél szintetikus olajjal van keverve a nafta,füstölni csak hidegen füstöl minimálisan. Melegen semmi!!! Fogyasztása így kb 2,5 liter. Csak azt szeretném.megtudni ,hogy ezzel nyirom e a mocit vagy sem? Köszi a válaszokat.

2018. nov. 21. 16:44
 1/4 KLENOVICS LÁSZLÓ válasza:
50-60-as tempó még 50-es szinten sem tempó. A 25-30 meg a csoda hogy élsz még kategória. Motort akkor nyírod ki ha tuningolod, és nyélgázon mész vele állandóan 80-90-et!Ha csak a fojtás van kivéve, akkor szerintem tud egy kellemes 70 körüli sebességet, ami elegendő lakott területen belül biztosan. Lakott területen kívül pedig minden 50-es balesetveszély! Előbb-utóbb elcsapnak. Ez biztos!
2018. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmi nincs kivéve belőlle. Olyan 60 a vége de azt másodpercek alatt. 86kg vagyok. Full gyári piszka mentes. Amúgy azért nem kergetem mert ez a melóba járos motorom és nem akarom havonta felújitgatni,meg amugysem vagyok sportos sofőr! :)
2018. nov. 22. 16:49
 3/4 KLENOVICS LÁSZLÓ válasza:
Én sem vagyok a tuning híve, de a fojtásokat érdemes eltávolíttatni! Ha így megy 60-at, akkor fojtások nélkül 80-at is tudna szerintem. Biztonságosabb lenne vele közlekedni. Azzal nem nyírod ki a motort! Olyan 195km/h a csúcs 50-es motorral, de csak pár percig bírta, aztán megadta magát a motor.Az a 70-80-as tempo tök egészséges egy 50-esnek is!
2018. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mit honnét kell kivenni. Illetve olvastam ennél a tipusnál a cdi is tilt. A tiltás mentes 7000e ft körül van. Na én nem költök rá ennyit ezért. Nekem elég az 50 es tempó is,amúgy is picike motor és a futómű sem bírná ezeket az utakat amik felénk vannak. Rosszab mint a főld út de komolyan. Persze a kötelező szervízek meg vannak. Néha hajtóműolaj csere,szíj,gőrgők ha már kopottak stb. Olyan 20 ezret már biztos futott. Mennyi km kell a hajtókarnak,hogy kibukjon ? Vagy ez sofőrtől is függ nem? Mik a jelei stb?
2018. nov. 26. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!