Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha ilyen egy oktató?

Normális ha ilyen egy oktató?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma voltam másodjára vezetni. A mostani oktatóm bent a pályán viszonylag normális volt a végén még meg is dicsért. Ma kint voltunk a forgalomban és olyan dolgokba köt bele hogy hogyan fogom meg a váltót és hogy nem úgy teszem sebességbe mint valami ratyi már elnézést a kifejezésért. Ha pedig úgy csinálom akkor az a baja hogy miért vagyok ilyen lassú. Ma azt mondta hogy menjünk balra, én indexelek balra és mennék is, erre beletapos a fékbe és lebasz hogy én miért balra akarok menni. Egyszer az a baja hogy nem megyek ki mások elé amikor kiférnék ha pedig kimennék úgy hogy teljesen biztonságos akkor meg az a baja. Mindig elmagyaráz valamit hogy így kell, de ha úgy csinálod akkor meg az sem jó tehát ellent mond saját magának. E mellet nem tudom milyen szabályozás van arra hogy milyen sebességnél válthatok fel és hogy hogyan fékezhetek. Tehát elmondja nekem hogy azzal nincs gond ha mondjuk kuplung+fékkel lassítok és úgy váltok vissza de ha így csinálom nem tetszik neki mert hogy ő így nem szereti. Én úgy veszem észre hogy félti az autóját de akkor kérdem én, miért megy oktatónak? Ha szabályos amit csinálok és még csak a vizsgabiztos sem szól le érte akkor had csináljam úgy ahogy nekem kényelmes. Máshol is ilyenek az oktatók vagy csak én fogtam ki egy ilyen nyomorultat?

2018. nov. 22. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Másodjára voltál vezetni, és már a leírt helyzetek mind megtörténtek?

A kusza leírásodból sokat ugyan nem értettem, a második gyakorláson balra kanyarodás, kimegyek a másik elé, vagy nem, azt sejttéti, hogy van némi gyakorlatod, ami lehet jó, és lehet rossz, ugyanis be lehet gyakorolni olyan mozdulatokat, amelyek az oktatóknak nem tetszenek, és igen, szólnak érte.

Röviden ezt úgy lehet összefoglalni, hogy amikor meglesz a jogosítványod, úgy csinálod, ahogy akarod, de addig úgy kell csinálni, ahogy azt az oktató kéri (és sokszor azért kérik úgy, mert azt a vizsgabiztos is úgy akarja látni)

2018. nov. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Az enyém állandóan cigarettázik mellettem nagyon unom már. Amúgy jó fej de ez nagyon zavar. Fogok neki szólni.
2018. nov. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
3 éve tanultam vezetni, az én oktatóm meg mindig adott egy tockost, ott is akartam hagyni, de megvártam az első vizsgát, amin átmentem. Mondd neki, hogy akkor mit is csináljak? Ha mondja, hogy kanyar balra akkor ismételd meg, most teherautón tanulok és is ezt csinálom "megyek is balra, nézzük jön e valami csibész" nekem szintr az első kérdésem volt, hogy nem a félti az autóját, főleg ilyen botlábú embereknél mint én, aztán jött is a téma, elmesélte,hogy kollégája vett 9 milliós BMW-t az adózás miatt, aztán úgy félti, hogy inkább ő vált :D , nem kell rögtön pánikolni, én mint írtam feleslegeden túlaggódtam anno, nyugisnak kell lenni, vagy legalább ha nem megy, tettesd azt
2018. nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Videót azért tölthetnél fel párat!
2018. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
1.válaszolónak. Az a másik elé kimenés úgy volt hogy kanyarodtunk volna jobbra. Láttam hogy ott ál egy kamion balra aki indexel plusz engedi is át a gyalogosokat, tehát nem is arra jött volna amerre én plusz még időm is lett volna. Én ezt láttam és mentem volna de ez meg beletapos a fékbe hogy a kamiont elengedjük. A kamion persze bekanyaradott neki balra tehat nem arra jött amerre mi és az utána jövő auto elé pedig be kelet volna ugorjak ő szerintem. Nem akartam mondani hogy a kamionnal mi a f@s.zom bajod volt, mert az indexelt is meg éppen ált mert engedte át a gyalogosokat.
2018. nov. 22. 11:40
 6/16 A kérdező kommentje:
Én értem hogy félti de most abba belekötni hogy nem csak ráteszem a váltora a kezem hanem megfogom a váltókart mint mindenki más körülöttem és úgy rakom sebességbe? Hugom barátja és egy másik ismerősöm is nála tanult ezért mentem oda én is, és ők is mondták hogy milyen de nem akartam elhinni. Mostmár sajnos látom én is. Meg tényleg egyszer azt mondja hogy már ennyivel a kanyar elött lassítsak mondjuk, a következőnél ugyanazt csinálom és akkor meg már levasz hogy miért így csinálom.
2018. nov. 22. 11:44
 7/16 veterán vas ***** válasza:
73%

-"félti az autóját"

Bizonyára félti, mert az autó, Ő munkaeszköze.

Aztán ha törik, vagy szétmegy, akkor neked sem lesz mit vezetni holnap.


-"szabályos amit csinálok"

Szép dolog az önbizalom, de miből gondolod, hogy az amit Te csinálsz 2 óra vezetés után, az szabályos?


-"a vizsgabiztos sem szól le érte"

Te valami látnok vagy, aki már előre tudja, hogy a vizsgabiztos miért nem fog leszólni?


-"had csináljam úgy, ahogy nekem kényelmes"

Tudod van egy nagyon régi beidegződés, mondhatni hagyomány:.

Az oktató oktat, és a tanuló pedig tanul.

Aztán ha egyszer lesz jogosítványod és saját autód, akkor majd lehet úgy, ahogy kényelmes. ;)

2018. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó. Onnan tudom hogy szabályos és hogy a vizsgabiztos sem szól érte mert az oktató mondta. Simán nem tetszik neki mert hogy ő nem így csinálja. Tanít de mivel jobb az ha én szenvedek mellette ahelyett hogy számomra kényelmesebben csinálhassam amit lehetne is de mivel neki ez nem tetszik így nem tehetem meg. Ennek így nem sok értelme van. Az meg hogy a kocsija szétmegy. Szerintem nem attol fog szervizbe kerülni hogy kuplung fékkel fékezek és nem csak motor fékkel.
2018. nov. 22. 18:35
 9/16 anonim válasza:

Minden oktatónak van valami dilije. Az enyémnek az volt, hogy még a 60. óra után is "vezényelte" a vezetésemet: "-kuplung, egyes, fel a kuplung, index, kormányzás balra stb..." Meg ha valami manőverezés nem sikerült tökéletesen, sokszor nem engedte újrapróbálni ("ne rögzüljön, hogy több lehetőséged van...") Nem lett volna nekem sem annyi órára szükségem, ha bekussol, és hagyja, hogy egyedül megpróbáljam, ahogy én gondolom. Ha hülyeséget csináltam volna, ott van neki is a pedál, simán beleavatkozhatott volna. De nem így volt. Meg is mondom miért, és ez válasz lesz a te kérdésedre is. Az emberek lusták, és a legkisebb ellenállást követik. Neki első sorban nem az az érdeke, hogy te hatékonyan tanulj, hanem hogy a kocsi maximálisan kímélve legyen, spóroljon az üzemanyaggal, és ketyegjen a tanóra.


Igen, nekem is ezt mondták, hogy majd ha neked is lesz jogosítványod, akkor majd úgy csinálod, ahogy akarod. Hát azt is teszem. De így utólag azt mondom, hogy a sok szarakodás helyett megtaníthatnák, hogy hogyan korrigáljuk pl. a kipördült kereket a csúszós úton, vagy készségszintre fejleszteni az emelkedőn való elindulást kézifék segítségével, stb. Ehelyett tököltünk azon, hogy hány centi van a szegély és a kocsi között parkoláskor, meg egyéb "nélkülözhetetlen" praktikákat tanítanak, holott a való életben ez nem lényeg. A kedvencem, amikor kereszteződés előtt is elvárják, hogy az akadályt indexelve kerüld ki. Ja, csak 10-ből 9-szer azt fogják hinni, hogy kanyarodni akarsz, mert ki az az idióta, aki minden kis szarért indexel.


Ha nagyon nem bírod az oktatódat váltsd le. Én megpróbáltam, de egyik idiótább, mint a másik. Mifelénk legalábbis. (Képes volt a körmét végni a kocsiban.)


Számomra a konklúzió az egészből: jobban jársz, ha összeszorítod a fogad, és végigcsinálod betűre ahogy kéri, és akkor hamar megszabadulsz. Lehet erősködni, de a te időd és pénzed bánja.


Azt fontosnak tartom megjegyezni, hogy attól még, hogy az én tapasztalatom szerint többnyire szarul oktatnak, azzal nem azt akarom mondani, hogy a tárgyi tudásuk rossz volna. (Nézd meg, hogy milyen vizsgákat kell tenniük.) Az átadás módjával volt bajom.


Erről a "motorfékes" dologról annyit, hogy persze, fékezhetsz kuplung + fékkel állandóan, nem fog elkapni a rendőr. De a féked jó hamar el fog kopni. Ha például egy komolyabb lejtőn gurulsz lefelé, és nem motorféket használsz, hanem rendeset, akkor mire leérsz, túlmelegszik a féked.

2018. nov. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Fáradt vagyok a helyesírást ne nézzétek.
2018. nov. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!