Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért “hupog” az autó hátulja?

Miért “hupog” az autó hátulja?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, ha hátul is viszek valakit/valakiket akkor nekiáll hupogni az autó kanyarokban, illetve kisebb rosszabb utakon is lehet hallani ezt a hupogást.

Azóta már nem igen viszek senkit, de mostanában meg azt csinálja amikor lehűl a levegő 5 meg 0 fokra már lehet hallani már induláskor is ezt a hupogást, menet közben többször is.

Tavaly lettek lecserélve a hátsó rugók azóta csinálja igazából, de mondom úgy voltam vele hogy már úgysem cipelek senkit így nem zavar hogyha nem hupog, de most meg egyszerűen amióta ilyen idő van mint ma, már idegesít a folytonos hupogás.

Cseréltessem ki a rugókat megint? Vagy mi produkálja ezt?



2018. nov. 22. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Tegnap töltött káposztát ettem, aztán mentünk valahova, én ültem hátul. Rendesen hupogott az autó hátulja.


Írj már úgy, hogy érthető legyen, vagy cserélj lengéscsillapítót.

2018. nov. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kerékcsapágyat nézesd meg, ha a rugók újak akkor valószínűleg nem ott van a baj (hacsak nem szúrtak el vmit a cserénél).
2018. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Tönkre ment a hupogás gátlód. De ha már cserélteted, akkor a föttögésgátlót is nézesd meg!
2018. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es, 3-as válaszolónak: mit akartatok most ezzel elérni ezzel a gyerekes viselkedésetekkel? Játszatok inkább az édesanyátokkal.


2-es válaszoló: Köszönöm!

2018. nov. 22. 09:25
 5/9 veterán vas ***** válasza:
78%

Kérdező!

Ha még vagy 25-ször leírod azt hogy "hupogni" akkor sem leszel előrébb. Azon a két válaszon fölösleges fölháborodni, ember nincs aki ennyi leírásból megmondja, mi az autó kehe.

Különben is ne anyázz, inkább írd körül értelmesebben a hibajelenséget, akkor -talán- lehet tippet adni a javításra.

2018. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez semmi köze a rugónak, én inkább a lengéscsillapítókat mondanám, azoknál jobban meg lehet figyelni az időjárás változására történő hangokat (főleg egy öreg gátlónál).
2018. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene nézni hogy nem e lazult fel a hátsó lengéscsillapítók alsó és felső befogatása?Esetleg a gumi szilentjeik nem e szakadtak át?2 emberes a müvelet!Egyik mozgatja az autó adott oldalát hátul le fe,oldalirányban.A másik pedig megfigyeli amiket leirtam!
2018. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Kopog, dübög, puffog, üt? Mi az, hogy hupog, ilyen szó nincs.
2018. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Tönkremehetett a hupogószilent. De lehet, hogy a kótogásgátló a ludas.
2018. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!