Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valószínűleg valami rágcsáló...

Valószínűleg valami rágcsáló bujkálhat az autóm belsejében, hogyan írthatnám ki belőle?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) a napokban arra lettem figyelmes hogy a kocsim belsejében (Opel Astra G) feltételezhetően valami rágcsáló féleség járhat vagy járhatott mert pld tegnapelőtt elromlott a belső világításom és utána nyomoztam hogy mi baja lehet és a vezetéken olyan nyomok láthatóak mintha meg lenne rágcsálva de viszont máshol sehol semmi nyomát nem látom ennek csakis 2 szál vezetéken láttam eddig. Kérdésem a következő lenne:Ti mit tennétek ilyen esetben? Valami csapdát kéne állítani? vagy rosszabb esetben kiszedni az egész kocsi belsejét és megkeresni több kevesebb sikerrel a rágcsálót ha még jelen van? Vagy mit tegyek szerintetek? Valaki járt már így közületek? Hátha tudna valaki gyors és egyszerű és lehetőleg nagyobb belső megbontás nélküli megoldást ajánlani! Válaszotokat előre is köszönöm! ja és még annyit hogy amúgy szépen tisztán tartott autó szóval nem azért jelenhetett meg benne a rágcsáló mert mondjuk a 2 ülés közt egy fél kg kenyérnek megfelelő morzsa van behullva :D

2018. nov. 21. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nyest lehetett. A motortérbe rögzíts egy wc-kagylóba tehető golyós wc-tisztítót, nem bírja a szagát. Persze melegedő részekhez ne érjen.
2018. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyanigy jartam. Olcson megusztam 30000ft. Tobb helyre is merget raktam ami bevalt 3db eger volt. Persze szerelovel atnezettem. Vegso soron azt terveztem hogy az egesz kocsit letakarom foliaval korbe lesulyozom homokkal es a mezogazdasagban hasznalatos gazgolyokkal elgazositom min. egy hetre.Egyszeruen nem lehet mast csinalni. Kolegamnak 150000-be kerult. De hallottam mar hogy ki is gyulladhat a kocsi.
2018. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Ment a zöld kéz! De sajna akármi is lehet vagy lehetett nem a motortérben bújt meg mert ott szerencsére minden érintetlen és semmi nyomot se találtam és még az utastér első részében is épp minden. A csomagtérben találtam a belső világításnál a rágott vezetéket! Ha oda teszek ilyen WChez való akármit ott is hatásos lehet?

Jó tudom a kocsiba nem lesz tőle a legjobb illat de ez most a legkevesebb mert utána azt el lehet tüntetni! :D

2018. nov. 21. 20:42
 4/14 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Azigen az sem volt semmi akkor. És igen ebben igazad van hogy a kocsi akár ki is gyulladhat nagyon rossz esetben hiszen ki tudja milyen vezetéket rág meg és mi ér össze,jobb esetben csak működésképtelen lesz valami mondjuk egy rádió vagy kivágja a biztosítékot na de legrosszabb esetben tényleg könnyen lehet belőle akár tűz is!
2018. nov. 21. 20:44
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon javaslom a merget ez a wc dolgot en nem tartom elegge hatasosnak ill.ez csak feltevesen alapszik. Ellenben en tapasztaltam es bevalt.
2018. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeresen van benne egér, pocok, stb.. mert horgászni járok vele és az etetőanyag illata becsalja őket. Sima műanyag egérfogóval mindet megfogom általában 1 nap alatt.
2018. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2 Élve befogóba magot nagyobb kolbász szalámi darabot tegyél , ha megvannak akkor nem nyest lesz . Másik megoldás garázsban és szabadon parkolva külön akksiról menjen a fülkében halkabbtól erősebben egy kisrádió , erre sem jönnek be de kimenekülnek .
2018. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nos akkor az eddig kapott válaszok alapján én arra gondoltam hogy: teszek ki csalikat és ha bármelyik eltünik reggelig akkor tényleg van valami a kocsiban és még rakok ki csalival felhúzhatós fém egérfogót na meg rakok ki egy nagyobb kartonra egérfogó ragacsot is hátha beválik valamelyik.
2018. nov. 21. 21:16
 9/14 anonim ***** válasza:

Én sima egér fogót tettem be, az igaz hogy én tudtam hogy egér van benne. Első éjszaka megfogta.

[link]

Ilyet, otthon is ezt használok a kertes háznál.

2018. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
[link] Utolsó nekem ez a fajta van itthon és ezt most egy kis csalival be is tettem a kocsiba na meg persze még egyéb más rágcsáló megfogásra használatos dolgokat is és ha még valóban a kocsiban van akkor lesz ami lesz de remélem valamelyik megfogja!
2018. nov. 21. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!