Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell izzitani egy...

Hogyan kell izzitani egy dízel autót hideg indításnál ha van benne start-stop gomb?

Figyelt kérdés
Sima kulcsosnál tudom is tudom, de start-stop gombos rendszernél nem. Hallottam olyant, hogy automatán elvégzi az autó, meg olyant is, hogy be kell nyomni a start gombot annélkül, hogy kuplungot nyomnánk (akkor ugye nem indul be csak izzit elméletileg). Mi az igazság?

2018. nov. 22. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság az hogy ha kinyitod a sofőr ajtót akkor ő elkezd izzítani, ezt már régóta csinálják a gyártók nem új keletű dolog ez. Viszont még mínuszok se voltak, hova izzítson szegény autó.
2018. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyergyószentmiklóson lakom, már egy bő hete minusz fokok vannak és fehér a táj, szóval van hova izzitson:))
2018. nov. 22. 09:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne lapoznod az autó kézikönyvét. Ha abban nincs erre vonatkozó utasítás akkor nem kell vele foglalkoznod. 21. századi, start-stoppos autóban ne kelljen már sz@rakodni az izzítással...
2018. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a #3-as is írja, olvasd el a kézikönyvét. Legvalószínűbb, hogy semmit nem kell tenned. Nekem Renault Laguna van, 2005-ös modell. Hidegben való indításkor felvillan a műszerfalon az izzító lámpája, és a gombnyomás után a hőmérséklettől függő késleltetéssel indít. Addig izzítózik. Van benne hőmérsékletérzékelő, a számítógép abból tudja, mennyi ideig kell. Semmi teendő nincs vele.
2018. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, én is erre gyanitok, csak mondom megkérdezek valakit, akinek esetleg van tapasztalata ilyennel
2018. nov. 22. 11:20
 6/11 Bence_ ***** válasza:
Nyugodtan nyomd a gombot, izzit (ha szükséges) aztán indul.
2018. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is start-gombos dízelem van. Igaz még nincs egy éves, de használtam már mínuszokban is.

Elvileg nem kell külön manuálisan izzítani, mert automatikusan csinál mindent. Ha izzításra van szüksége, akkor nem indít egyből, ahogy megnyomtad a gombot. Én mondjuk ezt még nem tapasztaltam. Megnyomom és azonnal be is indul. Még az izzítás ikonját se láttam soha a műszeregységen felvillanni.

Ha nagyon akarod manuálisan izzítani, akkor csak a gyújtást add rá először! (Kuplung nélkül nyomod meg a gombot.) Vársz egy kicsit és utána indítasz. De szerintem ezeknél ez már teljesen szükségtelen.

Ez előtt egy 2005-ös dízelem volt. Az még kulcsos volt. Ott is így kellett, hogy először gyújtás, aztán indítás. De megmondom őszintén ha nem villant fel az izzítás ikonja, még -10 fok alatt is egyből indítottam és azonnal beindult. Már ez is olyan volt, hogy a háttérben automatikusan izzított, ahogy nyitottam az autót.

Én úgy veszem észre, hogy ezek a modern CR-dízelek már nem igénylik annyira a külön mauális izzítást, mint a régi örvénykamrás szívók.

2018. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálam is kb így van, pöcre indul, igaz még csak ilyen minusz 3,4 fokig volt alkalmam próbálni, meglátjuk majd ha lesz egy -15 akkor hogyan muzsikál.
2018. nov. 22. 18:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2 lépcsőben izzítanak a mai autók (~2005-től)

1.: Mikor oldod a központi zárat. (előizzítás)

2.: Mikor kinyitod a sofőrajtót. (fő izzítás)

Ezt az időtartamot akár honnan nézzük, ez egy régi örvénykamrás dízelnek is leég lenne.

2018. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írtam, hogy nem izzítanak ezek, csak hogy külön manuális izzítást nem igazán igényelnek a vezető részéről, mert a háttérben megoldják észrevétlenül automatikusan.

Az utóizzítást se felejtsd el! A 2005-ös dízelemnél látható volt az áramfelvételen (lényegtelen hogy mért mértem ki) hogy még járó motornál is egy ideig ment az izzítás.

2018. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!