Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.5d saxo hidegen nehezen...

1.5d saxo hidegen nehezen indul. Tippek ötletek, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Hidegen 2-3x izzítás után csak teker teker, 20 mp, ig majd pihentetés, és megint teker, és úgy indul be nagy nehezen.

Az autó most jött el a szerelőtől, azt mondja nála hidegen melegen jól indult, izzítókat kimérte mind jó, gázolajszűrő cserélve, nincs több ötlete, max hagyjuk ott 1 hétre, és átnézi megint.

De rossz, így magam veszem kezelésbe, mert nem jutunk 1ről a 2re, a kocsi pedig napi 70 km-rt megy, és mihamarabb rendbe kellene hozni.

ötleteim:

-izzítókat újra kimérem. esetleg kicserélem mind a 4 et, mert nekem is dízelem van, és van 4 tartalék gyertyám semmibe nem kerülne kb)

-átnézem az üzemanyag ellátó csöveket, hátha falsot szív valahol. (van olyan h menet közbe is leáll, tekertetés, majd indul)

-előtöltés szabályozó szelep (ha megtalálom rajta)

-maga az adagoló engedi el a nyomást...annyit viszont nem akar rákölteni a barátnőm, mert az ő kocsija.

-lehúzom az összes hőmérséklet jeladó szenzort, hátha egyik bekavar, és rossz jelet ad, ezért a vezérlő sokkal kevesebb ideig izzít mint kellene (vagy nem is izzít abszolút)


Nekem egy öreg audi dízelem van, abba nincs elektronika semmi, mindig meg tudtam eddig csinálni, hogy pöffenjen bármi baja volt.

fura, hogy egy 12 évvel fiatalabb autót egyszerűen nem képes megcsinálni a szerelő (másodjára volt nála ezzel a hibával) hogy induljon...-_-



2017. szept. 18. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Az izzítógyertyán hiába mérsz szakadást. Vedd ki kapcsolj rá 12V-os és nézd meg hogy felizzik-e. Ha nem, vagy csak épp a vége izzik, akkor cseréld ki.
2017. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sztem a szerelő is csak ennyit nézett rajta hogy van-e szakadás v nincs..ha nincs, akkor tuti jó...gondolta ő.
2017. szept. 18. 08:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha menet közben leáll és tekertetni kell akkor az biztos nem izzítás.
2017. szept. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám volt, szinte teljesen ez. Én is már az izzitás, nyomástartót, mindent cseréltem , de csak nem lett jó. . A tankot vettem le már csak ez maradt hátra.

. És a tankban volt eldugulva teljesen, vastagon össze volt nőve a szivó rész.

2017. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=B59d3oAmIxs


ugyanilyen kehesen indul reggel, pedig még minusz sincs.


a szelephézagos dologhoz nem merek nyúlni (video kommentek alatt), akk másik szerelőhöz elvisszük.


menet közben néha megtorpan, majd leáll. indítózik, de akkor már rövidebbet kell, majd mintha mi se történt volna megy tovább...

Én esgyre inkább valami fals levegőre gondolok az üzemanyagrendszerben.

2017. szept. 18. 09:19
 6/10 D. Brasco ***** válasza:

Ha menet kozbennis krall gyakorlatilag 1000% biztos hogy nem az izzitassal van a gond!

En inkább mondanám hogy valamelyik porlasztó csúcs becsepeg...esetleg több is!

2017. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a porlasztócsúcsra azért nem gondolok, mert nem kormol, fehéren se füstöl, sem kéken.
2017. szept. 18. 09:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Leírtad a problémát, és nem találod meg?


Adagoló engedi a nyomást... Ez nem olyan, mintha kicsit csöpögne a motorolaj. Ha már valahol van egy pici repedés, akkor 1 nap állás után elmegy a nyomás, és indítózhatsz.


Próbáld meg reggel felpumpálni. Ha könnyen indul, akkor az lesz a baja.

2017. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jah bocs, most látom, hogy ez csak egy esetleges tipp volt a részedről :)


Nem baj, a reggeli pumpálást mindenképpen próbáljátok ki. Ettől még nem biztos, hogy adagoló, más is levegősödhet. Átlátszó csövet be kell rakni és figyelni, hogy honnan jön a buborék.

2017. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi volt a baja?
2017. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!