Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtuk azt autónkat, de az...

Eladtuk azt autónkat, de az adásvételit nem fogadják el, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Testvéreim eladták az autónkat, de az autó 3 ember nevén volt, írtunk meghatalmazást egy fő részére, aki ezt lebonyolította, de csak egy szerződést írt és utána derült ki a tény hogy 3 kellett volna, ezért nem fogadják el az adásvételit az önkormányzatnál, aki megvette mocsok persze elérhetetlenné vált, miután közölte hogy szarik az egészre, némi fenyegetéssel, szóval nincs is az ő nevén az autó. Próbálkoztak a rendőrségen is ez ügyben, de nem foglalkozik vele senki, mert minek? Azóta volt egy gyorshajtása is a csókának és természetesen kiszámlázták. Ha valaki tudna segíteni az ezzel kapcsolatos lehetőségekben azt megköszönném.

(A köcsögök valami Monori cigányok voltak Raffael néven nem is értem, hogy álltak vele egyáltalán szóba bátyámék, ezt csak azért írom, hátha ennek köszönhetően más megússza majd a balhét.)



2018. nov. 23. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Vonasd ki a kocsit a forgalomból és jelentsd, hogy ellopták. :D akkor mindjárt keresni fog téged :D ,de írd ám le ,hogy hol tart az ügy, beállítottam, hogy követem a kérdést. Kíváncsi vagyok.
2018. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Hogy lehet egy autó 3 ember nevére íratva?

4 példányban kell kitölteni az adásvételit, 2 az eladóé és 2 a vevőé, az eladónak egyet le kell adnia az okmányirodában.

2018. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első leírta az egyetlen kultúrált megoldást: bejelented hogy ellopták.
2018. nov. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól hangzik ez az ellopták bejelentése, de ha a "vevő" megmutatja a dokumentumot ("adásvételit") akkor azt, akit megbíztatok az eladással, lopással meggyanúsítják. Aki aztán megmutatja a ti meghatalmazásotokat, mire titeket fognak hatóság félrevezetéséért feljelenteni...

Értem én, hogy nem megfelelő a papír amit kitöltöttetek, de attól még nem lopták el - szerintem.

Szerintem inkább kérjetek ügyvédtől tanácsot mielőtt nagyobb kalamajkát okoztok.

2018. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem íratják át, akkor azt jelented a rendőrségen. Egyébként ott szúrtátok el, hogy mindannyiótoknak alá kellett volna írni az adásvételit, nem kell 3 db. Vagyontárgy értékesítésére nem lehet meghatalmazást adni. Rendőrségre bemész a papírokkal és jelented, hogy az autót nem te használod.
2018. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezaz, tanácsoljunk a kérdezőnek törvénytelen megoldást, aztán majd évekig járhat a bíróságra, mert félrevezette a hatóságot! A rendőrségre menni jó ötlet, de azt kell bejelenteni nekik, hogy a vevő nem hajlandó átíratni az autót a nevére. Azt is mondd el részletesen nekik, amit itt leírtál, hogy meggyorsítsd az ügyet.
2018. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 crudy ***** válasza:
59%
Egyebkent ezeket barki el meg tudja csinalni magatol. Azt is nehezen hiszem el, hogy a rendorsegen azt mondjak h menjetek innen mert ezzel enn foglalkozunk.
2018. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Próba:

Fel kell keresni egy másik okmányirodát. Az én településemen nagyon kockák az ügyintézők.


Az ügyintéző összehasonlította az autó forgalmi engedélyében szereplő neveket az adásvételi szerződésben feltüntetett névvel, és hiányosságot fedezett fel. Az ügyintéző úgy értelmezte nem ennek az autónak az adásvételi szerződése.


Tehát! Az adásvételi szerződés semmis. Ezt úgy is lehet tekinteni nincs adásvételi szerződés.


Rendőrségen bejelentést tenni, hogy elvittek tőletek egy személyautót amiről nem készélt rendes adásvételi szerződés, és ezt az autót vissza szeretnétek kapni, de aki elvitte az autót nem akarja visszaadni.

2018. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!