Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől maradhatott ki az...

Mitől maradhatott ki az üzemanyag-ellátás 3 napnyi állás után?

Figyelt kérdés

Opel 1.6-os szívó benzines motorról van szó, 2011-es évjárat, amely mindig minőségi üzemanyagot kapott.


Úgy alakult, hogy 3 napig nem használtam az autómat, majd ezt követően az utcában gurulva azt vettem észre, hogy tartott gáznál lassul az autó. Ha odaléptem neki, akkor sem indult meg, csak pár mp múlva. Az utam során 2-3 alkalommal ismétlődött ez meg. A 60 literes tankban 25 liter üzemanyag volt még. Előfordulhat hogy a tankban lévő kosz ülepedett volna le a 3 nap alatt?


Ilyet eddig korábban 2 alkalommal csinált az autóm, egyszer amikor már csak 6-8 liter üzemanyagom volt. Akkor azt hittem hogy kész vége, elfogyott az benzin és megáll az autó, annyira "elgyengült", de végül el tudtam jutni egy benzinkútig. Akkor megfogadtam, hogy fél alá nem viszem a tankot.


Elképzelhető, hogy egy komolyabb mennyiségű kosz lenne a tankban? Mindössze 7 éves az autó, bár nem tudhatom, hogy az előző gazdája hogyan bánt vele.


A gyújtásával nem lehet gond, mivel a gyertyákat és a trafót is cseréltem nemrég. Üzemanyagszűrő pedig elvileg nincs benne.


Érdemes volna esetleg egy injektortisztítóval próbálkozni?


2018. nov. 25. 12:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen ha sok kosz van a tankban.

Nekem is volt , bár az kb negyed tanknál jelentkezett az üzemanyag szűrő miatt, ami a tankban van.

2018. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!