Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka jelenleg a benzin...

Mi az oka jelenleg a benzin és a gázolaj ára közötti nagy különbségnek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 26. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy a benya árát jelentősen csökkentettėk a gázolaj árát meg nem.
2018. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
A világpiaci árak alakulása. Most egyszerűen a gázolajat jóval magasabb áron jegyzik mint a benzint. Télen a fűtőolaj iránti igény megnő (nem Magyarországon..) ezért az drágul (jobban). Most egyébként mind a kettő csökken. Szerdán lesz is egy jelentősebb csökkentés a kutakon.
2018. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
De egyelőre úgy néz ki hogy tovább nő majd a különbség, pedig már így is "vezet" kb. 40 Ft-tal. De azért még nincs okuk a bánatra a dízeleseknek így sem.
2018. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy a hajózásban volt mostanában egy olyan változás, hogy a nagy kereskedelmi hajókat eddig mindenféle kőolajipari hulladékkal lehetett hajtani, és ezen szigorítottak mert nem tett jót a vizeknek a sok kénsav, ami a pakura és egyéb maradékok elégetése után belement.


Ez elég jelentősen felnyomta a normál (finomított, kéntelenített) dízel iránti keresletet.

2018. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Én hallottam olyanról hogy ez általa akarnák csökkenteni a kintről behozott régi dízelek mennyiségét, hogy ne érje meg annyira. De ez full hülyeség szerintem. Mert akkor az új dízelt se venné meg senki. Valamint az országnak elég nagy bevétel az az adó amit be kell fizetni egy kintről behozott autó után, a kb semmiért kifizetsz 300+ ezret... Ez elég jó biznisz az államnak szerintem. Plusz akkor nem 40 forint lenne a különbség hanem 200 forint. Amúgy manapság az új autókat nézve már nem biztos hogy olyan nagyon megéri dízelt választani. 1-2-3 literrel eszik többet a benzines a dízel társával ellentétben, és nincs akkora szervízköltség a benzinesnél. Valamint jelenleg a benzin is olcsóbb ugye 😀😀
2018. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

"és nincs akkora szervízköltség a benzinesnél."


Dehogy nincs! Épp csak most lesz akkora. Már a benzinesekben is ugyan úgy ott a turbó, a közvetlen befecskendezés, sőt a részecskeszűrő is.

A fűtőolajos magyarázat nekem azért sántít, mert akkor előző években hogyhogy nem adott ez okot ilyen mértékű emelésre?

A hajós érv pedig azért bukik meg számomra, mert hogyhogy ez csak ebben az országban érzékelhető? Máshol Európában nem drágult ilyen mértékben a gázolaj. Sőt, sok helyen még mindig olcsóbb a benzinnél: [link]

Nekem ez inkább a Mol helyi spekulációjának tűnik. Mivel elég sok a dízel jármű, ezzel próbálnak extra profitra szert tenni.

2018. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

"Én hallottam olyanról hogy ez általa akarnák csökkenteni a kintről behozott régi dízelek mennyiségét, hogy ne érje meg annyira."


Nem emiatt van, még Németországban is most tolták fel 15-20 centtel a gázolaj árát.

2018. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. nov. 27. 06:45
 9/11 anonim válasza:
0%
Ha megfigyeled gázolajból sokkal több fogy, pl kamionok traktorok is ezzel működnek! Ugyebár ezekből jóval több kell mint a benzinből. Egyébként olcsóbb az előállítása, csak több rajta az adó.
2018. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont ma este mondták a híradóban, hogy Európa legtöbb országában a gázolaj az olcsóbb. Németországot hozták fel példának, ahol pot annyival olcsóbb a gázolaj a benzinnél, mint amennyivel nálunk drágább.

Azt a magyar GDP növekedésével magyarázták. Állítólag a dübörgő magyar gazdaság miatt drágult ennyire a gázolaj. Most állítólag az ipar és a mezőgazdaság Magyarországon sokkal több gázolajat használt fel mint az előző években és ez nyomta fel az árat.

Nem én találtam ki a fentieket, ezt mondták. Ettől függetlenül továbbra is le lehet pontozni, ha az illetőnek ettől teszem szebbé a napját!

2018. nov. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!