Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félre tankolás esetén?

Félre tankolás esetén?

Figyelt kérdés

Adott egy 2.2 dizel motor, amibe sikeresen bele töltöttem 40 liter 100plust majd mentem vele másfél kilometert, miután elkezdett rángatni meg álltam vele

Viszont újra be indítottam és gaz adására erős fehér füstöt nyomott ki magából majd le állítottam, mit kell ilyenkor tenni, illetve mit érdemes? MárkaSzerviz ki zárva, külföldön vagyok.



2018. nov. 26. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Benzin lesziv gazolaj beletolt.
2018. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerviz kint, vagy vontattasd haza a kocsit, így nem lehet vele közlekedni mert tönkre vágod a motort. Mindenképp költséges lesz, de egy új autónál nem költségesebb.
2018. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenkor az okozza a problémát, hogy a benzin oldószer, és kiold a tankból/szűrökből mindenféle trutyit, ami aztán belevisz a motorba/befecskendezőbe/adagolóba és azok eltömődnek.

Ezért kell szervizbe vinni, hogy ott ezeket szétszedjék és a koszt kimossák.


Ha ez egy elég régi dízel, akkor meg lehet próbálkozni a tank leszívásával (v. alábújsz és lehúzod a csövet úgy engeded le) és dízel rátöltésével, de ez csak akkor segít, ha nem mentél még az autóval vagy valami régi szívódízeled van.

2018. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:
77%
Ciki, nem kizárt hogy ez drága buli lesz. Ha szerencséd van takarítás után feltöltöd gázolajjal és működik tovább, de ebben az esetben is komoly károkat okoztál. Ha nincs szerencséd, akkor donornak eladhatod és vehetsz másikat mert horribilis árajánlatot is kaphatsz a szerelésre.
2018. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha ez egy modern common rail diesel, akkor könnyen lehet, hogy hazavágtad az üzemanyagrendszert, aminek a cseréje sokszázezres történet. Egy olcsóbb autónál ez konkrétan GTK.

Vontasd szervízbe és ne indítsd be.

2018. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Legnagyobb gond hogy a benzin sokkal intenzívebben lobban mint a gázolaj. A fehér füst arra utal hogy valami elrepedt a henger környékén, és hűtővíz kerül az égéstérbe. További gond hogy a benzinnek nincs kenése ami az üzemanyagrendszerben komoly károsodást okoz. Mondanám hogy reméljük olcsón megúszod, de félek hogy drága tanulás lesz.
2018. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, traileren lesz haza vitetve,

Márka szerviz hétvégén nincs ezért egy szerelő fogja szét szedni, és ki takarítani, 2009 es civicről van szó de hallottam olyan pd tdi rol is amivel többet mentek és le engedtek belőle a benzint, új üzemanyag szűrő fel töltöttek dízellel és ment tovább.

2018. nov. 28. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!