Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzint Tankoltam Diesel...

Dsz132 kérdése:

Benzint Tankoltam Diesel Helyett!?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenen a problemam , hogy 15 liter benzint tnakoltam egy Ford Focus 1.8 TDDI be ezt egybol eszre vettem es ra tankoltam meg kb 38 liter dieselt.

Mi a teendo ilyenkor? kivegni az uzemanyag pompat?

Esetleg ha a fel tankot leszivnam es ra ontenek megint 25 liter dizelt megoldodna a problema?



2018. okt. 5. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szivd le az egeszet. Addig ne menj vele. 40 liter dieselhez 5 liter benya meg csakcsak elmenne mert tddi . de 15 kicsit sok.
2018. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja a felntankot leszivhatod ugy ha ratoltesz ki kell birnia
2018. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
15 liter... majdnem a harmada benzin, az már eléggé határeset. Ha a kúton vagy, nem indítottad még be, és van lehetőséged mebe/mivel leszívni, akkor tedd! Csak javíthatsz vele a helyzeten.
2018. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat sajnos mar be inditottam.

Ez a tegnap tortent , haza gurultam vele ma pedig le lesz szivva belole a fel tank, majd ra lesz toltve diesellel. Eddig semmi tunete nem volt az autonak.

2018. okt. 5. 08:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Üzemanyagszűrőt is cseréld le!
2018. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
há he! figyeljémá oda!
2018. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már beindítottad és mentél vele, de nem magától állt le az még a jobbik eset. A szerencséd az hogy még nem került benzin a motorba, de esélyes hogy már az üzemanyagszűrőn is túl jutott így azt javaslom hogy a szűrőt is cseréld le feltétlenül, meg nem ártana a csövekből ha már úgy is szétkapod a szűrő végett kiengedni a benzint. Aztán kannába, kérj kölcsön ha kell, tegyél annyi dízelt az autóba amennyi belefér, mivel levegős lesz, nem fog könnyen beindulni, vagy kilégteleníted, vagy addig indítod ameddig be nem indul, ez is légtelenít, csak az akkumulátor lemerülhet, meg az önindítónak sem teszel vele a legjobbat.
2018. okt. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tankolj rá sűrűn dízelt, amennyi csak fér a tankba, úgy még megúszhatod.
2019. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!