Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fékportól sérülhet az...

The_answer89 kérdése:

A fékportól sérülhet az alufelni festése?

Figyelt kérdés
Most cseréltem le a nyári alufelni garnitúrámat amit kb 3 hónapja használok. Használtan vettem , de gyári fényezésű volt és tényleg minimálisan volt sérült belül 1 -2 helyen a festése. Most megdöbbenve tapasztalom, hogy több helyen is felvált a festés, nem vészes persze, de ennyi használat után nem ezt várnám. Mi okozhatja? Néhány helyen alig jött le a az a fekete szennyeződés, gondolom az a fékpor... Illetve 1-2 gubicsot nem is vakartam tovább, mert úgy éreztem az is már csak festéssel együtt válna fel.. Mennyire normális jelenség ez? Gyári vw cc alufelni, már elbizonytalanodtam, hogy lehet belül már volt újrafestve és azért ilyen sérülékeny? Vagy valami gagyi féktárcsám illetve fékbetétem van ami ennyire ráég? nálatok 1 szezon alatt van észrevehető sérülés belül?

#alufelni #fékpor #sérült alufelni
2018. nov. 28. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem nem gyári fényezés, ami 3 hónap alatt leválik. Házilagos gányolás, szakszerűtlen fényezés lehet, amivel eladásra akarták a nyomokat gyorsan eltüntetni. A fékportól nem válik le a fényezés.

Jól meg tudja fogni a felni belsejét a fékpor, nem könnyű "levakarni", de nem lehetetlen. Én pl most az őszi kerékátcseréléskor fél napot elszórakoztam a négy felnivel. Jó minőségű felnitisztító és sok türelem kell hozzá. Fogkefével még a legapróbb barázdából is makulátlanra sikáltam a felni belsejét (is).

2018. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyári CC felni, 6-8 éves is lehet. Simán lehetett fényezve, ahogy előttem írták gányolva. Magától a fékportól nem válik fel a festék. Beleéghetnek a kis szemcsék, de ennyi
2018. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fékportól biztos hogy nem, még a kavicsoktól sem válik fel a festés a felnin. Ez szvsz valami gányolt otthoni gyors festett felni lehet.
2018. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

felnitisztító hab sprayt vegyél. a hosszas dörzsölés minden lakknak árt.

a habbal befújod, hagyod kicsit hatni, aztán ronggyal vagy kefével áttörlöd, vízzel leöblíted. ha nagyon retkes még egyszer megismétled. 4 felnit csillogóra lehet tisztítani max 1 óra alatt (mindkét oldalról)

2018. nov. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csatolok pár képet, esetleg akinek van ilyen típusú felnije annak hasonló ehhez? Pl ami most feltűnt az utolsó képen látható, hogy a festés hullámos a kép alján látszik, tehát kilátszik az alu rész is... ez lehet gyári festés?

A sérülésekről annyit, hogy a külsején látszik hogy kemény réteg van annak kutya baja, de belül nincs rajta olyan keményebb fényezés. Egyébként a kollárguminál vettem (neten fentvannak), annyira nem tudom elképzelni ,hogy átbaszás legyen. A sérülések egy része már amikor megvettem is rajta volt, tehát biztos hogy nem gyorsan újrafújva volt és annyi, mert akkor uyge sértetlen lett volna.. de azért nem volt ennyi

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. nov. 29. 01:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyári fényezésnek tűnik. Az utolsó képen a felni belső oldalán, ahol a kerékagyra (féktárcsára) felfekszik a felni, anak a felületnek normális az amortizálódása, ott érintkezik az alkalmanént forró féktárcsával. Ami az utolsó előtti képen, a belső oldalon van, az egy felhólyagosodás, a lakk sérülése miatt alá került nedvesség és ettől oxidál az alu ötvözet. Enek eredménye, hogy fehér alu oxid por keletkezik a lakkozás alatt ami megemeli a lakot, majd ez megreped és le is dobja. A belső oldalon a felhólyagosodott rész lecsiszolásával és kikezelésével ez orvsolható de nem lesz szép / gyári minőségű.

Egy autószerelő

2018. nov. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, csak ennyi? Azt hittem sokkal rosszab a leírásod alapján.

Érdekesek ezek a felhólyagosodások. De szerintem ez nem vészes. Főleg hogy a belső oldalon vannak, ahol a kutya nem látja. Használt felnikhez képest, szerintem rendben vannak, láttam már sokkal rosszabbat.

2018. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mindenesetre az nem túl bizalomgerjesztő ,hogy ennyire sérülékeny, terveztem télibe is egy garnitúrát, mert azt hallottam ha a lakk sértetlen nem árt neki a só, de ha nem is padkázom és vigyázok rá, a belső részén iylen sérülések keletkeznek, ez kivédhetetlen, és a sós hólé az ilyet már biztos kikezdi.

2018. nov. 29. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kétlem hogy gyári fényezés lenne.
2018. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!