Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VOLKSWAGEN POLO -ba milyen...

VOLKSWAGEN POLO -ba milyen hibakódolvasó csatlakozó van?

Figyelt kérdés

VOLKSWAGEN POLO IV (2004/10) /3 ajtós/ 1.2 55

autómba szeretnék egy hibakódolvasót, hibakódtörlőt.


Tudom hogy vannak jóval drágább, profi cuccok,

de nekem nem nagyipari használatra kell, csak arra hogy néhanapján csekkolni tudjam hogyan is állnak a dolgok.


KÉRDÉS:

Milyen port van ebben az autóban?


KÉRDÉS2:

egy efféle (ELM 327) párezer forintos eszköz mennyire felel meg a célnak?


[link]


[link]


2018. nov. 29. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek az ELM327 és főképp klón társaik nem hibakód kiolvaásra valók, mivel csak a motordiagnosztika egy részéhez férnek hozzá, utóbbiak megbízhatatlanul.

Ezek OBD adatok kinyerésére Torque-os bohóckodáshoz valók.

Illetve én metroman-os linken lévőt használom VAG DPF appal a részecskeszűrő figyelésére.


Hibakód kiolvasásra, törlésre, vezérlők programozására amatőr szinten VCDS (VAG-COM) illetve VCP (VagCanPro) az ajánlatos, ezeknek felhasználóbarát a felülete, a VCDS különösen ajánlott, könnyű kezelni laikusoknak is, nem kell megijedni tőle.


Ha jól néztem utána, akkor VCDS-hez elég lehet egy KII-USB interfész, ami még itton is csak pár ezer forint.

Én ennek ellenére olyan kábelt vennék a helyedben, ami már CAN-t is támogat. Pl hex-can, Micro-can, stb... az sem sokkal drágább, e-bay-ről vám és áfamentesen olcsón kijön. Nekem 7eFt körül volt.

E-bay-ről szintén 7eFt-ért találtam VCP-t is.

Természetesen mind kínai klón.

2018. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

merkador ( [link]

szerint ez tudja olvasni és törölni is a kódokat

ELM327 + Torque párossal

2018. nov. 29. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, talán tudja, de csak a motorvezérlőt!

Ezek a kütyük torque-al párosítva az un. OBD PID kódokhoz férnek hozzá, amik gyakorlatilag gyártófüggetlen, azaz szabvány információk.

Viszont minden gyártó (konszernen belül) saját diagnosztikai és kommunkiációs rendszerrel rendelkezik.

VW csoport esetén a gyári diagnosztika mellett számos profi szoftver és ahhoz való interfész készült, ezek egyik a VCDS vagy Vag-Com, ahogy még nevezik.

A konszernspecifikus diagnosztikákon felül léteznek valóban univerzális vagy azt megközelítő profi eszközök, amik a legtöbb autó szinten minden funkcióját lefedik, de ezek hardvere és szoftver(licensze) akár milliós tétel is lehet, amit csak nagy márkafüggetlen szervizek tudnak kigazdálkodni.


Otthoni használatra VW esetén az egyik legjobb választás a VCDS, illetve, ha bluetooth-szal és Torque-al akarsz bohóckodni, akkor egy ELM327 klón is megteszi, mint amit linkeltél. Én is vettem mindekettőt mint írtam.

2018. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt se feledd, hogy a Merkador és hasonló társai három-négyszeresen árulják pont ugyanazt, mint amit e-bay-ről meg lehet venni. Szerintem ők is onnan veszik.

Én ettől az eladótól vettem az ELM327 klónt:


[link]

2018. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

legtöbb esetben én is ebay párti vagyok, de ritkán, ha sürgősen kell valami akkor bizony megveszem itt a drágábbat, sajnos a karácsonyi forgalom miatt decemberben már tuti nem kapnám meg a kütyüt


# 4

én is olyat vettem mint amit te linkeltél, 4 pénzért, működött arra amire kellett, sikerült kiolvasni is és törölni is a hibát


P0172: System too Rich (Bank 1)

P0420: Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)

2018. nov. 30. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
És honnan tudod, hogy van-e olyan hibakód a rendszerben, amit az ELM327-es nem tudott kiolvasni, így törölni sem?
2018. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 6

nyilván 100% nem lehet, de


azért ne feledjük már el azt sem hogy az ELM327 mikrovezérlőjét szakemberek tervezték és az adott verziót még nem másolásvédelmezték a kínaiak meg szokás szerin ellopták és másolják, de attól ez még ugyanazon mikrovezérlő, szoftverestől mindenestől azaz pontos klónja az első gyári ELM327-nek


nyilván a rizikó benne van hogy az újabb autókban újabb kódok is vannak, amiket már egy első verziós ELM327 nem fog tudni, de ez itt nem egy újabb hanem egy 14 éves autó



továbbá időközben beszéltem másik helyen egy fórumozóval aki azt mondta, neki egy az egyben az volt kiolvasva a szervizben is mint amit otthon olvasott a rendszer, oka van annak hogy az elmúlt években inkább pozitív mint negatív vélemények születtek, arra jó hogy az ember ha bármi van kap egy gyorsinformációt, amit talán maga is orvosolhat, nyilván csak motordiagnosztikához fér hozzá és a szervizt nem helyettesíti, de otthoni gyorsinfónak jó.


nem mellesleg a kiolvasott hibakódban leírtak egész jól fedik az észlelt tüneteket

2018. nov. 30. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!